Holendrzy najlepszą drużyną, Polacy na 9. miejscu | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | WYNIKIfot. UCI

HomeSportWyniki

Holendrzy najlepszą drużyną, Polacy na 9. miejscu | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sztafetą drużynową po raz drugi w historii rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w 2023 roku rozgrywane w holenderskim Hoogerheide. Z roku na rok format budzi coraz większe zainteresowanie. Z 29 krajów biorących udział w zawodach swoje składy wystawiło 10 reprezentacji, w tym Polska. Po bardzo emocjonującym, pełnym zwrotów akcji wyścigu, po tytuł sięgają gospodarze Holendrzy. Polska po bardzo dobrym początku musi zadowolić się 9. miejscem.


Od startu wszyscy zawodnicy jadą razem. Na prowadzeniu Holandia, której reprezentant Tibor del Grosso odrywa się od stawki i kończy pierwszą zmianę z przewagą 6 sekund.

Po drugiej zmianie na drugie miejsce wjeżdża USA (+9), a trzecie miejsce dla Włochów (+15).

Na trzeciej zmianie zawodnicy z Włoch i USA jadą razem ze stratą 15 sekund. Po trzeciej zmianie Szwedzi jadą ze stratą tylko 23 sekund i 4 sekund do medalu.

Czwartą zmianę Szwedzi zaczynają na drugim (!!!) miejscu (+7), Włosi na trzecim (+9), USA na czwartym (+18), a Belgowie na piątym (+20). W połowie czwartej zmiany Włosi i Belgowie wjeżdżają na pozycje medalowe. Z minimalną stratą za nimi jadą Brytyjczycy, Szwedzi i USA.

Czwarta zmiana nie zmienia lidera – Holandia, ale tylko 3 sekundy za „oranje” jedzie Wielka Brytania. Belgia traci 10 sekund, Włosi – 19, Francja – 2, USA – 31, Kanada i Szwecja – 44.

Na ostatnią zmianę Holendrzy wjeżdżają z potężna przewagą 30 sekund nad Wielką Brytanią. Trzecia Belgia ze stratą 44 sekund, Francja – 47, Włosi – 48, USA – 1:08, Kanada – 1:24, Szwecja – 1:39, Czesi – 1:41 i Polska – 2:21.

Wydaje się, że Holendrzy niezagrożeni jadą po zwycięstwo. Pytanie czy Brytyjczycy utrzymają drugie miejsce i kto sięgnie po brąz? Belgia, Francja czy Włochy?

Holandia na mecie, Mistrzostwo Świata w sztafecie drużynowej dla gospodarzy!

Brytyjczycy na drugim miejscu, a Belgowie (Laurens Sweeck) na trzecim ze stratą tylko 2 sekund.

Pięć sekund później na mecie Francuzi. Włosi, Mistrzowie Świata z 2022 roku tym razem na 5. miejscu ze stratą 52 sekund.

Jak pojechali Polacy?

Pierwsza zmiana należy do Marka Konwy, który jedzie jak równy z równym ze wszystkim zawodnikami. Swoją zmianę kończy na 3. miejscu ze stratą 6 sekund.

Marek Konwa udowadnia swoją wysoką dyspozycję, bo spośród 60 zawodników którzy brali udział w wyścigu wykręca 6 (!!!) czas. To bardzo dobry prognostyk przed sobotnim wyścigiem indywidualnym.

Na drugiej zmianie jedzie Szymon Pomian i wiele tu się nie dzieje – początkowo jedziena 4. miejscu ze stratą 22 sekund, ale ostatecznie spada na 6. miejsce (+33).

Trzecia zmiana należy do Malwiny Mul. Różnice są niewielkie, kilka sekund do Brytyjczyków i Szwedów na miejscach 4 i 5. Za nami Kanada ze stratą ponad 10 sekund. Tracimy kolejne sekundy, ale nie tak dużo – ostatecznie 8. miejsce (+46).

Na czwartej zmianie Alicja Matuła. Przed nami Kanada i Wielka Brytania do których tracimy około 10 sekund. Jednak Polska sztafeta spada na 9. miejsce ze stratą blisko 40 sekund do jadącej oczko wyżej Kanady. Wyprzedają nas Czesi, spadamy na 10. miejsce (+1:27), ale trzeba pamiętać że z 29 startujących w MŚ CX krajów tylko właśnie 10 wystawiło swoją reprezentację.

Na przedostatnią zmianę wyjeżdża Tosia Białek, którą kończy na 10. miejscu ze stratą 2:21.

Wykończenie tego wyścigu należy do Brajana Świdra, który mimo, że jest Juniorem, to w tej chwili potrafi kręcić czasy na poziomie czołówki naszej krajowej elity. 35 sekund straty do Czechów i 9. miejsca. W międzyczasie Szwedzi spadają na 9. miejsce, a Czesi idą oczko wyżej. W tej zmianie szansy upatruje Brajan, który ostatecznie przyjeżdża na 9. miejscu z przewagą kilkunastu sekund nad Szwedami.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0