Bartłomiej Wawak w KTM Factory MTB Team!

HomeSportDrużyny

Bartłomiej Wawak w KTM Factory MTB Team!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Na początku stycznia pojawiła się niepokojąca dla wszystkich fanów kolarstwa górskiego informacja, z której wynikało, że Bartłomiej Wawak w wyniku rozwiązania Kross ORLEN Cycling Team został bez klubu na sezon 2023, co w konsekwencji miałoby także oznaczać koniec sportowej kariery tego zawodnika. 1 lutego to zwyczajowy termin, kiedy UCI publikuje na swojej stronie składy drużyn na 2023 rok. Jak się okazuje wśród 11 polskich nazwisk znajdujemy także Bartka Wawaka, który jeździć będzie w KTM Factory MTB Team.


Dla Polaka, który swoją profesjonalną karierę kolarską rozpoczął w 2010 roku, angaż w austriackiej ekipie to pierwsza okazja do pracy dla zagranicznego klubu. Debiutował w JBG-2 gdzie był przez pięć lat(2010-2014), kolejne cztery spędził w Kross Racing Team (2015-2018), na rok zahaczył się w VW Samochody Użytkowe MTB Team (2019), by wrócić do Kross ORLEN Cycling Team (2020-2022) na kolejne trzy lata.

Na chwilę obecną nieznane są szczegóły umowy z klubem. Najważniejsze, że będzie jeździć dalej!

W składzie KTM Factory MTB Team na sezon 2023 jest sześciu zawodników – Leonie Daubermann, Corina Druml, Maximilian Foidl, Mathis Guay, Katharina Sadnik i … Bartłomiej Wawak!

Flagowym modelem rowerów KTM jest Scarp i pewnie na takim właśnie zobaczymy Bartka już niedługo na trasach cross country:

Najprawdopodobniej zawodnicy ścigać się będą na rowerach zbudowanych na w pełni karbonowej ramie KTM Scarp UHD, która dostępna jest m.in. w konfiguracji KTM Scarp Exonic.

Bartłomiej Wawak na stronie UCI.org

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0