Sztafety drużynowe – dziesięć składów, w tym Polska! | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide

HomeSportZapowiedzi

Sztafety drużynowe – dziesięć składów, w tym Polska! | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Drugi rok z rzędu przełajowe Mistrzostwa Świata będą nie dwu, a trzydniową imprezą. Wszystko za sprawą sztafety drużynowej, która rozegrana zostanie w piątek o 12:30 i zgodnie z przepisami składać się będzie z szóstki zawodników – dwójki Elity (mężczyzna i kobieta), dwójki Orlików (mężczyzn i kobieta) oraz Juniora i Juniorki. W przypadku kategorii Elita i U23 można zastąpić zawodnika osobą z kategorii niższej. Spośród 29 reprezentacji, do wyścigu sztafet 10 krajów zgłosiło swoje składy, w tym Polska!


Zacznijmy od składu biało-czerwonych: Alicja Matuła (Juniorka), Malwina Mul (U23), Antonina Białek (Elita), Brajan Świder (Junior), Szymon Pomian (U23) i Marek Konwa (Elita).

Tytułu będą bronić Włosi, którzy wystartują z numerem 1, a ponadto zobaczymy składu USA, Belgii, Kanady, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji i Holandii.

Na pierwszy rzut oka żaden ze składów nie wydaje się faworytem na papierze, każda ekipa ma mocne albo mocne nazwiska, ale jednocześnie też w żadnej nie widać super mocnej i równej szóstki.

Wśród Włochów mamy Silvię Persico, którą w ostatnich wyścigach Pucharu Świata CX widzieliśmy w okolicach podium. Jest także Mistrz Włoch – Filippo Fontana. W składzie USA na pewno trzeba wymienić Clarę Honsinger, Madigan Munro i Curtisa White’a. Wśród Belgów rzucają się w oczy nazwiska Jorana Wyseure oraz Laurensa Sweecka. Mocny wydaje się skład Kanady – przede wszystkim biźniaczki Holmgren – Isabela I Ava, które dopiero co stały na podium Pucharu Świata, ale także Maghalie Rochette, która w ostatnich wyścigach ewidentnie odbiła się od dołka, no i jest także Ian Ackert czy Michael van den Ham. Mocne trzy asy w rękawie mają Brytyjczycy – Zoe Backsted, Anna Kay i Thomas Mein. Z kolei Francuzi mają Line Burquier, Helene Clauzel oraz Joshuę Dubau. No i Holendrzy z Fem van Empel, Ryan’em Kamp i Tiborem del Grosso.

Na pewno dużo się będzie działo.

Tak zwane „entries list” dostępne są na stronie uci.org.

Transmisja Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym 2023 – Hoogerheide, Holandia

W zasadzie w tym i kolejnych latach trzeba sobie wbić do głowy, że slogan „Home of Cycling” którym posługuje się Eurosport nie jest wcale przesadzony – kolarstwo przełajowe, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, a od tego roku także kolarstwo górskie – to wszystko będzie do obejrzenia w Eurosport. Trzeba się też, tym razem, pogodzić z faktem, że nie będziemy zbyt wielu transmisji oglądać w kanałach Eurosport #1 czy Eurosport #2.

Tak będzie także z przełajowym Mistrzostwami Świata, z których transmisje dostępne będą tylko w internecie na platformie player.pl. Na poniedziałek i wtorek zaplanowane są retransmisje w pierwszym kanale Eurosport.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0