Przełajowy Puchar Świata wraca do Hiszpanii | Wielka trójka na starcie | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Przełajowy Puchar Świata wraca do Hiszpanii | Wielka trójka na starcie | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jedenaście lat musieli czekać Hiszpanie na to, by przełajowa rywalizacja na poziomie Pucharu Świata wróciła do Hiszpanii. Poprzednio gospodarzem wyścigu była miejscowość Igorre w kraju Basków, a na podium stanęli Kevin Pauwels oraz Swen Nys i Tom Meeusen. Z tej trójki tylko Meeusen pozostaje aktywnym zawodnikiem. Nie wspominam o elicie kobiet, bo wtedy jeszcze w Pucharze Świata kobiety nie rywalizowały. Sezon 2022/2023 wygląda zgoła inaczej.


Benidorm, leżący kilka kilometrów od kultowego Calpe, to idealnie miejsce by zorganizować przełajowe zawody pod koniec stycznia. Z jednej strony na miejscu mamy prawie wszystkie profesjonalne kolarskie ekipy szosowe, które przygotowują się do sezonu. Z drugiej strony to mekka amatorskiego kolarstwa i miejsce dokąd ucieka wiele osób właśnie w tym okresie. Frekwencja po obu stronach „taśm” gwarantowana.

O sukcesie frekwencyjnym można już mówić, bo sprawdzając sytuację z biletami na stronie organizatora wychodzi, że wszystkie są już wyprzedane.

Na pewno zainteresowanie mocno podbił fakt, że na starcie wyścigu mężczyzn stanie w komplecie i po raz ostatni „wielka trójka” czyli Wout van Aert, Mathieu van der Poel i Tom Pidcock. Jednak nie tylko ta trójka, na listach startowych wszystkich pięciu (Junior, Juniorka, Orlik, Elita mężczyzn, Elita kobiet) prawie 230 zawodników.

To prawdopodobnie ostatnia tak mocno obsadzona runda Pucharu Świata. W ostatniej rundzie, która jest za tydzień zobaczymy w zasadzie tylko zawodników, którzy przygotowują się do Mistrzostw Świata albo walczą o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata. Warto tu dodać, że wszystko wskazuje na to, że za tydzień zobaczymy na starcie PŚ CX kilku zawodników z Polski!

Program

Tak jak wspomniałem runda w Benidorm to jedna z pięciu „pełnych” rund, gdzie rywalizują nie tylko zawodnicy elity, ale także młodsze kategorie:

  • 9:30 – Junior
  • 10:30 – Juniorka
  • 12:00 – Orlik (U23 mężczyźni)
  • 13:40 – Elita kobiety
  • 15:10 – Elita mężczyźni

Transmisja

Kolarstwo w zasadzie zostaje dostępne już tylko na platformach GCN+ oraz Eurosport czyli w zasadzie Player.pl. Transmisja z wyścigu kobiet startuje o 13:25 (link), a mężczyzn o 14:55 (link).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0