Sztafeta dla Pho3nix Cycling Team | Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, Zielona Góra | WYNIKIfot. Piotr Łabaziewicz

HomeSportWyniki

Sztafeta dla Pho3nix Cycling Team | Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, Zielona Góra | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na terenie WOSiR Drzonków w Zielonej Górze pilotażowym wyścigiem sztafet drużynowych zainaugurowane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. To już 86. edycja pokazująca piękną i długą historię cyclocrossu w Polsce. Spore zainteresowanie oraz widowiskowość sztafety praktycznie gwarantują, że już za rok będzie to wyścig, którego stawką będą tytuły mistrzowskie.


Szybko po starcie wyklarowała się czołówka w której bezpośrednio o prowadzenie rywalizowali Dawid Jona i Brajan Świder. Tuż za nimi podążał Ksawier Garnek. W zasadzie na ostatnim trudniejszym elemencie, podjeździe pod wał Brajan Świder wychodzi na prowadzenie.

Drugą zmianę w Pho3nix Cycling Team przejmuje Krzysztof Gdula, w Grupie Kolarskiej Gliwice Jan Mróz, a w UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike Stanisław Golwiąs. Na koniec okrążenia kolejność nie ulega zmianie, ale Mróz nie jest w stanie pojechać tak mocno jak Jona, co powoduje, że już na kolejnej zmianie Małgorzata Mazurek-Biel wychodzi na drugą lokatę. Na pierwszym miejscu niezagrożona jedzie Zuzanna Krzystała. Za plecami tej dwójki mamy bezpośrednią w zasadzie rywalizację zawodników drużyn UKS Avatar, Koźminianka Koźminek, gospodarzy czyli LKS Trasa Zielona Góra oraz tracącej coraz więcej Grupie Kolarskiej Gliwice.

Na przedostatniej zmianie na czwarte miejsce dzięki bardzo mocnej zmianie Andrzeja Michniaka wjeżdża Warszawski Klub Kolarski, ale ta przewaga jest niewielka i wszystkie w/w kluby na ostatniej zmianie walczą do samego końca.

Uwaga kibiców skupiona jest jednak na liderze. Na ostatnią zmianę wjeżdża Junior Młodszy, Kacper Mizuro, który – czysto teoretycznie – ma wygrany wyścig, bo wcześniej drużyna wypracowała mu ponad minutę przewagi. Jednak jego bezpośrednim rywalem jest Marek Konwa, który do samego końca nie rezygnuje z walki. Niesamowita jest moc tego zawodnika. Zwycięstwo Pho3nix Cycling Team udaje się obronić, ale Marek Konwa stratę 1:05 zmniejszył do tylko 22 sekund. Co za końcówka!

Ostatecznie podium rywalizacji sztafet wygląda następująco:

  1. Pho3nix Cycling Team – Brajan Świder, Krzysztof Gdula, Zuzanna Krzystała, Kacper Mizuro
  2. UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike – Ksawier Garnek, Stanisław Goliwąs, Małgorzata Mazurek-Biel, Marek Konwa
  3. UKS Avatar – Bartosz Łyżwa, Stanisław Kocur, Agata Sekta, Franciszek Kocur

Pełne wyniki

Pełna zapowiedź 86. MP CX pod tym adresem.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0