Grzegorz Botwina rezygnuje, Rafał Makowski nowym Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

HomeSportpzkol

Grzegorz Botwina rezygnuje, Rafał Makowski nowym Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Grzegorz Botwina został wybrany na Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego jesienią 2021 roku, więc stanowisko sprawował od ponad roku. Już wcześniej były sygnały w środowisku o możliwej rezygnacji z funkcji, a teraz stała się ona faktem o czym poinformował sam zainteresowany na swoim koncie na twitterze.


Jednocześnie dowiadujemy się, że nowym Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego został wybrany członek Zarządu PZKol, Rafał Makowski, który jednocześnie jest Prezesem Śląskiego Związku Kolarskiego oraz p.o. Przewodniczącego Kolegium Sędziów w Śląskim Związku Kolarskim.

Jak nieoficjalnie się dowiaduję jedną z możliwych przyczyn rezygnacji Grzegorza Botwiny mogą być rozbieżności między PZKol a Ministerstwem Sportu i Turystytki. Dodatkowo – to już mniej nieoficjalnie – z dniem 31 stycznia 2023 prawdopobnie na torze kolarskim w Pruszkowie zostaną odłączone dostawy elektryczności.

Na stronie Polskie Związku Kolarskiego pojawiło się oświadczenie w którym między innymi mamy kilka zdań komentarza byłego już Prezesa Grzegorza Botwiny:

„Chciałbym bardzo podziękować za ponad rok pracy na rzecz polskiego kolarstwa. Oddaje stery, ale nie opuszczam okrętu. Dalej będę wspierać koleżanki i kolegów, którym zależy na dobru polskiego kolarstwa, dlatego postanowiłem pozostać w Zarządzie PZKol.”

Dodatkowo dowiadujemy się, że kandydatura Rafała Makowskiego była inicjatywą Grzegorza Botwiny i na tym stanowisku pozostanie do końca kadencji zarządu, czyli do listopada 2025 r.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0