Puchar Świata CX w Zonhoven | ZAPOWIEDŹfot. Balint Hamvas

HomeSportZapowiedzi

Puchar Świata CX w Zonhoven | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dwunasta runda przełajowego Pucharu Świata rozegrana zostanie w jednej z bardziej kultowych miejscówek jeśli chodzi o cyclocross. To jedna z pięciu miejscówek w tegorocznym kalendarzu gdzie odbędzie się aż pięć wyścigów – juniorek, juniorów, orlików, elity kobiet (razem z U23) i mężczyzn. Oczywiście tylko te dwa ostatnie będzie dane nam obejrzeć w relacji na Eurosport (player.pl) i GCN+.


Na starcie wyścigu kobiet blisko 80 zawodniczek, a mężczyzn ponad 50. W przypadku mężczyzn liczba jest niższa niż kobiet, bo mężczyźni mają swój osobny wyścig dla kategorii U23.

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, to na starcie chyba komplet – Mistrzyni Świata Marianne Vos, do tego Fem van Empel, Puck Pieterse, ale także Shirin van Anrooij, Lucinda Brand czy Ceylin del Carmen Alvarado.

W wyścigu mężczyzn kolejny pojedynek „tytanów” czyli Mathieu van der Poel i Wout van Aert kontra reszta świata Belgów.

Tradycyjnie na objazd trasy zaprasza Puck Pieterse:

Wyścigi elity do obejrzenia o 13:40 i 15:10 na Eurosport (player.pl) i GCN+.

Ostatnie dwa wyścigi przełajowego Pucharu Świata już poza Beneluxem – najpierw debiutujący w kalendarzu hiszpański Benidorm (22 stycznia), a tydzień później francuski Besançon.

Listy startowe oraz wyniki na żywo z każdego z wyścigów na stronie UCI w tak zwanym Race Hub – link.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0