Przełajowe Mistrzostwa Świata bez Toma Pidcockafot. Twila Federiva Muzzi / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Przełajowe Mistrzostwa Świata bez Toma Pidcocka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od kilku tygodniu Tom Pidcock, aktualny przełajowy Mistrz Świata, z powodzeniem startuje w zawodach cyclocross dwukrotnie wygrywając (w Boom i Kortrijk) oraz wielokrotnie stając na podium. Jego głównymi rywalami są przede wszystkim Mathieu van der Poel i Wout van Aert, ale noworoczny wyścig w Baal pokazał też, że nawet uproszczona stawka nie gwarantuje zwycięstwa. Przeszarżowana próba zrobienia whipa kończy się upadkiem, wypadnięciem z trasy i – wszystko na to wskazuje – kontuzją.


Już podając plan startów w przełajach Brytyjczyk oraz jego trener Kurt Bogaerts sygnalizowali, że udział Pidcocka w zaplanowanych na 4-5 lutego Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym w holenderskim Hoogerheide stoi pod dużym znakiem zapytania, a priorytetem są wiosenne klasyki.

Bezpośrednio po niedzielnym wyścigu w Baal gdzie Pidcock niestety nabawił się potencjalnie groźnej kontuzji wypowiedział się jego trener i jednoznacznie dał do zrozumienia, że program startowy Brytyjczyka kończy się 22 stycznia w hiszpańskim Benidorm, gdzie to właśnie w tym roku zadebiutuje przełajowy Puchar Świata. Jednocześnie będzie to przedostatnia runda cyklu. Priorytetem jest sezon wiosenny na szosie, gdzie Pidcock ma szansę zostać liderem w niektórych wyścigach w ramach drużyny INEOS Grenadiers.

Na chwilę obecną nie ma informacji o jego dalszych planach i ewentualnych startach w cross country.

Powyższe informacje oznaczają, że w Hoogerheide zabraknie broniącego tytułu, a tym samym faworytami stają się Mathieu van der Poel i Wout van Aert oraz „zwalnia” się jedno miejsce na podium.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1