Szóstka Polaków na starcie przełajowego Pucharu Świata w Gavere

HomeSportZapowiedzi

Szóstka Polaków na starcie przełajowego Pucharu Świata w Gavere

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kerstperiode trwa w najlepsze. Prezenty odpakowane, brzuchy pełne, teraz trzeba spalić trochę kalorii. Drugi przystanek tegorocznego świątecznego przełajowego ścigania to jedenasta już runda przełajowego Pucharu Świata, która rozegrana zostanie w belgijskim Gavere. A jak popatrzeć na listy startowe, to okazuje się, że ściąga na start nie tylko zawodników z Belgii i Holandii, ale z całego świata. Także z Polski!


Prawie 90 zawodniczek i prawie 100 zawodników stanie na starcie przełajowego Pucharu Świata w Gavere, który to będzie jedenastym już pucharowym wyścigiem w tym sezonie. Takiej frekwencji chyba nie miał żaden wyścig w tym sezonie, bo listy startowe raczej obejmowały połowę, a często i mniej tego, ilu zawodników możemy spodziewać się w Gavere.

Trasa w Gavere

Jak zwykle w tym sezonie po trasie w Gavere oprowadza Puck Pieterse:

Polacy na starcie

W tych dwóch wyścigach zobaczymy cztery Polki i jednego Polaka. Oprócz tego mamy wyścig towarzyszący dla kategorii Junior, gdzie także na starcie pojawi się jeden z naszych, oczywiście w biało-czerwonym stroju.

W wyścigu elity mężczyzn wystartuje Orlik Szymon Pomian (Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

W wyścigu elity kobiet wystartują Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), Orliczka Malwina Mul (Azalia Brzóza Królewska) oraz Juniorki – Maja Józkowicz (Klif Chłapowo) oraz Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski).

Jedynym Juniorem, który zdecydował się na wyjazd i start jest Kacper Doppke (Klif Chłapowo).

Z wyjazdu w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych musiała zrezygnować Dominika Włodarczyk.

Co istotne, to nie jedyny start Polaków, w kolejnych dniach wystartują także w Diegem oraz Loenhout.

Transmisja

Niezmiennie, wszystkie wyścigi przełajowe, a od przyszłego roku także w kolarstwie górskim – cross country, zjazd i enduro – do obejrzenia na Eurosport albo na platformie Player.pl. Transmisje zaplanowane są na 13:30 i 14:40.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0