Mieszana sztafeta przełajowa zadebiutuje na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym 2023 – Zielona Góra (Drzonków) | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mieszana sztafeta przełajowa zadebiutuje na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym 2023 – Zielona Góra (Drzonków) | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W każdej dyscyplinie UCI kombinuje szukając takich form rywalizacji, które mogą nie tylko zainteresować kibiców, ale także zwiększyć zaangażowanie drużyn w daną dyscyplinę – z powodzeniem udało się z XCC wprowadzonym do Pucharu Świata MTB, może i tu się uda. Pierwsza przełajowa sztafeta mieszana rozegrana została chyba podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym w Fayetteville, gdzie po pierwsze historyczne zwycięstwo sięgnęli Włosi. Jak się właśnie okazało, teraz sztafeta zadebiutuje w programie Mistrzostw Polski i powalczy o tytuł mistrzowski!


86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym zaplanowane są na 14-15 stycznia 2023 w Zielonej Górze na terenie WOSiR Drzonków. W kategorii Żak i Żakini zawodnicy rywalizować będą o Puchar Prezesa LZKol, w kategorii Młodzik i Młodziczka o Naramiennik Prezesa PZKol, a od Juniora Młodszego i Juniorki Młodszej aż po kategorie Masters IV o koszulkę z orłem i tytuł Mistrza Polski.

W ramach rywalizacji wyłoniony zostanie Klubowy Mistrz Polski i – właśnie – najlepsza drużyna mieszana w sztafecie mieszanej.

Mieszana sztafeta drużynowa składać się będzie z czterech zawodników i zawodniczek – jednego zawodnika elity, jednej zawodniczki elity, jednego orlika i jednego juniora, ale mamy tu kilka odstępstw:

Dopuszcza się zamianę zawodników:

  • za Elita Mężczyznę: Elita Kobieta, Kobieta U-23, Kobieta Junior, Mężczyzna U-23,
    Mężczyzna Junior, Mężczyzna Masters
  • za Elita Kobietę: Kobieta U-23, Kobieta Junior, Kobieta Juniorka Młodsza
  • za Mężczyznę U-23: Elita Kobieta, Kobieta U-23, Kobieta Junior, Mężczyzna Junior,
    Mężczyzna Junior Młodszy
  • za Mężczyzna Juniora: Kobieta Junior, Mężczyzna Junior Młodszy, Kobieta Junior
    Młodszy

Wyścig zaplanowany jest na piątek 13 stycznia 2023 na godzinę 15:00, a każdy z zawodników będzie miał do pokonania jedno pełne okrążenie.

Regulamin 86. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym

Zgłoszenia oraz lista startowa dostępne na wynikizawodow.eu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0