Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski): „warunki dodatkowo podniosły poprzeczkę” | Puchar Europy w kolarstwie przełajowym, Ostrava, Czechy

HomeSportWyniki

Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski): „warunki dodatkowo podniosły poprzeczkę” | Puchar Europy w kolarstwie przełajowym, Ostrava, Czechy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Alicja Matuła należy do ścisłej czołówki w kraju zarówno jeśli chodzi o kolarstwo górskie, jak i przełajowe. Dowiodła tego także w miniony weekend stając na najniższym stopniu podium w czeskiej Ostravie, gdzie odbył się przełajowy Puchar Europy. Jednocześnie wykręciła tam najlepszy wynik ze wszystkich startujących Polek.


Puchar Europy w Ostravie był pierwszym wyścigiem Pucharowym Europejskiej Federacji Kolarskiej. Niestety bez dużej frekwencji, ale za to trasa była w bardzo ciekawym miejscu. Poprowadzona na zewnątrz, jak i wewnątrz starej huty Dolni Vitkovice.

Runda sama w sobie nie była ciężka, ale przy warunkach jakie towarzyszyły (mróz, śnieg i lód) stała się bardzo wymagająca. Wyścig to ciągłe gleby i poślizgi, nawet raz wylądowałam w zaspie śnieżnej.

Od początku do końca jadę na trzeciej pozycji. Już w najbliższą sobotę wyjeżdżam do Belgii i wystartuję tam w trzech wyścigach. W poniedziałek to wyścig towarzyszący przy Pucharze Świata, a dwa pozostałe z odstępem jednego dnia to zawody kategorii UCI C1 – trzymajcie kciuki i życzę wam wesołych świat! ?

Wyniki Pucharu Europy w kolarstwie przełajowym – Ostrava 2022


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0