Trasa przełajowego Pucharu Świata w Antwerpii | WIDEO

HomeSportZapowiedzi

Trasa przełajowego Pucharu Świata w Antwerpii | WIDEO

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niedzielny przełajowy Puchar Świata w Antwerpii przyciąga uwagę kibiców kolarstwa z całego świata. Wszystko za sprawą faktu, że będzie to pierwszy wyścig, w którym na starcie stanie „wielka trójka” czyli Wout van Aert, Mathieu van der Poel i Tom Pidcock. Kto oglądał Superprestige w Boom ten wie, że o mały włos i mogłoby do tego nie dojść. Wszystko przez nieuwagę Holendra, który na jednym z zakrętów na bruku upada dość boleśnie się tłucząc. Nie bez szwanku wychodzi z tego także Tom Pidcock.


Płynące ze sztabu Alpecin Deceuninck informacje są jednak pozytywne i Mathieu van der Poel stanie na starcie niedzielnego wyścigu, choć oczywiście trzeba się liczyć z tym, że sobotni upadek może negatywnie odbić się na jego dyspozycji.

Trzymając się zarówno wątku przełajowego Pucharu Świata w Antwerpii, jak i drużyny Alpecin Deceuninck to jej zawodniczka, Puck Pieterse, od jakiegoś czasu nagrywa onboardy z przejazdu trasami kolejnych wyścig. Warto zobaczyć z czym będą się w niedzielę mierzyć zawodniczki i zawodnicy. A uważnie oglądając można zobaczyć niezłe skille Holenderki, która doskonale sobie radzi nie tylko w cyclocrossie, ale także w cross country!

Program i transmisja

Tylko pięć z czternastu wyścigów Pucharu Świata do swojego programu ma włączone wyścigi młodszych kategorii. W ramach pozostałych edycji odbywają się wyścigi Juniorów i Juniorek, ale nie liczą się do Pucharu Świata, najczęściej mają kategorię C2. W Antwerpii zobaczymy rywalizujących zawodników kategorii U23 i elity w połączonych wyścigach.

Co trzeba odnotować, to fakt, że ponownie wyścigi odbędą się dużo wcześniej niż zwykle. Kobiety wystartują o 12:30, a mężczyźni o 14:00. Transmisja tradycyjnie na Eurosport Playerze oraz GCN+. Nie będzie transmisji na żywo w otwartych kanałach.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0