Kolarski rozkład jazdy 3-4.12.2022 | PLAN NA WEEKENDfot. UCI

HomeSportZapowiedzi

Kolarski rozkład jazdy 3-4.12.2022 | PLAN NA WEEKEND

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeśli Twoim docelowym sezonem jest ten przełajowy to nie masz chwili odpoczynku od października aż do końca stycznia. Jeśli cyclocross traktujesz jako dyscyplinę uzupełniającą, to pewnie tak jak „wielka trójka” czy Pauline Ferrand Prevot zaliczysz starty pozwalające Ci na przygotowanie się czy to do sezonu letniego czy też imprez mistrzowskich. Od ubiegłego roku mamy nową, rozbudowaną formułę Pucharu Świata, która powoduje, że prawie w każdy weekend począwszy od października do końca stycznia odbywają się wyścigi, a jedyne luki w kalendarzu są w zasadzie tylko dla imprez mistrzowskich – krajowych, Europy czy świata.


Mimo, że do przełajowych Mistrzostw Polski został ledwo ponad miesiąc i ten czas – co typowe dla cyclocrossu – powinien być bogaty w starty, to niestety tych imprez wcale w najbliższych tygodniach nie ma tak dużo i zawodnicy będą chyba robić sobie lokalne ustawki, żeby przepalać nogę.

Przełajowy Puchar Polski

W najbliższy weekend mamy podwójny Puchar Polski w Słubicach oraz Cybince-Bieganowie. Niestety – z perspektywy reszty kraju – dość dalekie położenie tych lokalizacji powoduje, że patrząc na listy startowe (link) nie widać imponujących liczb ani obsady wyścigów. Nie wiem też czy wykonana została jakakolwiek praca w zakresie promocji, do mnie w każdym razie nic nie dotarło.

Amatorskie ściganie

Równolegle w Warszawie w sobotę odbędą się zawody przełajowe Syrenka CX (link), a w niedzielę z kolei przełajowe ściganie VeloGD w Gdańsku (link).

Z kolei w niedzielę w podwarszawskim Otwocku zimowa edycja Poland Bike Marathon czyli amatorskich zawodów na rowerach górskich.

Zawody przełajowe z kalendarza UCI

Zdecydowanie więcej dzieje się na arenie międzynarodowej – w sobotę Telenet Supreprestige w Boom, gdzie do przełajowego ścigania wraca wspomniana we wstępie Pauline Ferrand Prevot. Także w sobotę Puchar Francji w Troyes oraz Toi Toi Cup w czeskim Kolinie.

Niedziela to przede wszystkim przełajowy Puchar Świata w Antwerpii, wydarzenie na które czekają fani kolarstwa na całym świecie. W końcu na starcie jednego wyścigu stanie cała „wielka trójka” czyli Mistrz Świata Tom Pidcock oraz Mathieu van der Poel i Wout van Aert.

Kolarstwo przełajowe w telewizji – TRANSMISJA

Zarówno sobotni Telenet Superprestige w Boom, jak i niedzielny Puchar Świata do obejrzenia na żywo na Eurosport Playerze oraz GCN+. Starty transmisji w sobotę o 13:30 i 15:00, a w niedzielę o 12:20 i 13:30.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0