Mistrzostwa Polski MTB XCO 2023 na Kotelnicy Białczańskiej | Białka Tatrzańska

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Polski MTB XCO 2023 na Kotelnicy Białczańskiej | Białka Tatrzańska

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek 18 listopada 2022 roku odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego na którym to podjęto szereg decyzji odnośnie przyznania praw do organizacji imprez mistrzowskich w kolarstwie górskim w latach 2023-2024. Wszystko wskazuje na to, że to Małopolska będzie stolicą kolarstwa górskiego co najmniej w przyszłym roku.


Zacznijmy od przypomnienia faktu, że w 2023 roku w Małopolsce rozegrane zostaną Igrzyska Europejskie w ramach których w Krynicy Zdrój rozegrane zostaną wyścig w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross country. Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody dla kategorii elita.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Kolarskiego rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski w trzech odmianach cross country – XCO, XCC oraz XCR w latach 2023-2024 została przyznana firmie Cezarego Szafrańca TATRA CYCLING EVENTS. Nie jest to przypadkowy organizator, w kolarstwie górskim ma doświadczenie przede wszystkim zdobyte przy etapówce Ochotnica MTB 4 Towers. Jeszcze większe doświadczenie ma na szosie mając na koncie szereg edycji Tatra Road Race oraz Nowy Targ Road Challenge.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z informacją jaka pojawiła się w mediach społecznościowych Tatra Cycling Events Mistrzostwa Polski MTB XCO w 2023 będą częścią II Festiwalu Rowerowego, który odbędzie się w Białce Tatrzańskiej i jak można wnioskować, że areną zmagań kolarzy górskich będą zbocza Kotelnicy Białczańskiej.

Jednocześnie też – w cyklu dwuletnim – przyznane zostały prawa organizacji Mistrzostw Polski Enduro oraz Mistrzostw Polski Downhill. Obie te imprezy w latach 2023 i 2024 organizowane będą przez Arka Perina czyli Fundację Arek Bike Center.

Wszystkie uchwały Zarządu PZKol są dostępne na stronie pzkol.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0