Cyprian Świderski i Silvia Strandberg Mistrzami Europy w bikejoringu | Leipa 2022

HomeSportWyniki

Cyprian Świderski i Silvia Strandberg Mistrzami Europy w bikejoringu | Leipa 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Od czwartku w niemieckiej miejscowości Leipa rozgrywane są Mistrzostwa Europy w bikejoringu, dyscyplinie, w której Polacy od wielu lat mogą chwalić się sukcesami. Nie inaczej jest także w tym roku, o czym donosi Michał Świderski, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Psich Zaprzęgów.

Advertisement

Drugi dzień zmagań na Mistrzostwach Europy Psich Zaprzęgów nie przyniósł nam wielu zmian. Cyprian Świderski do rywalizacji przystąpił z kilkusekundową, niegwarantującą jeszcze zwycięstwa przewagą.

Cyprian i Ori wystartowali jako pierwsi, na mecie z niepokojem czekali co zrobią konkurenci. Słowak, Marcel Dučák poprawił czas, ale za mało. Fin Pekka Niemi też pojechał lepiej, ale jemu też zabrakło. Finalnie, z przewagą dwóch sekund nad Słowakiem i czterech nad Finem, Cyprian zdobywa tytuł Mistrza Europy. Na trudnej, wyboistej trasie wymagającej siły i techniki, notuje średnią prędkość 36,6 km/h. Dla naszego młodego zawodnika to już piąty medal na imprezie mistrzowskiej, ale pierwszy jako seniora. 

Drugi z naszych reprezentantów Radosław Jokiel został zdyskwalifikowany i nie ukończył zawodów.

W rywalizacji kobiet emocje były mniejsze, przynajmniej w walce o złoto. Silvia Strandberg i Giro już po pierwszym dniu zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki. Drugiego dnia Silvia mogła pojechać spokojniej, kontrolując sytuację. Na drugim miejscu również bez zmian, Czeszka Pavla Hrníčkova, a nasze zawodniczki zamieniły się miejscami, Zuzanna Sztonder o dwie sekundy wyprzedziła Paulinę Frelich i odebrała jej brązowy medal. Agnieszka Jarecka ósma.

Nasi czołowi weterani Igor Tracz i Magdalena Dura, utrzymują wywalczone dzień wcześniej pozycje. Igor kończy ze złotem w Masters40, Magdalena ze srebrem w Masters50.

Tym samym potwierdziliśmy naszą absolutną dominację w szybkiej, pięknej i dynamicznej dyscyplinie psich zaprzęgów jaką jest bikejoring. Można powiedzieć, że uprawiać bikejoring w Polsce to jak kolarstwo górskie w Szwajcarii, a wygrana na Mistrzostwach Polski jest najlepszą przepustką do sukcesów na arenie międzynarodowej. Kolejna próba za rok we Francji, gdzie z uwagą będziemy obserwować poczynania naszych reprezentantów.. 

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0