Pierwszy dzień rywalizacji zakończony. Polacy „zgodnie z planem” |Mistrzostwa Europy w bikejornigu – Leipa 2022fot. Zuzanna Pająk

HomeSport

Pierwszy dzień rywalizacji zakończony. Polacy „zgodnie z planem” |Mistrzostwa Europy w bikejornigu – Leipa 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Opadł już kurz bitewny pierwszego dnia Mistrzostw Europy Sportu Psich Zaprzęgów w Niemczech. Można już podsumować zmagania naszych bikejoring’owców i ich konkurentów. No, cóż, konkurencja była silna i liczna, ale stanowiła tylko tło dla naszych zawodników, a im liczniejsza konkurencja tym dobry wynik bardziej cieszy.

Advertisement

W elitarnej kategorii elity mężczyzn liczyliśmy na sukces Cypriana Świderskiego oraz Radosława Jokiela i nie możemy być zawiedzeni, bo dokładnie w takiej kolejności z czterosekundowym odstępem otwierają stawkę po pierwszym dniu zawodów.

Trzeci Słowak Marcel Dučák, potem Fin Pekka Niemi i piąty kolejny z faworytów Norweg Viktor Sinding-Larsen. Cała pierwsza piątka zmieściła się w dziesięciu sekundach, więc jutro jeszcze każdy wynik jest możliwy.

W niemniej elitarnej elicie kobiet, również dwie nasze reprezentantki na miejscach medalowych, Silvia Strandberg i Paulina Frelich rozdzielone Czeszką Pavlą Hrníčkovą. Silvia robi trzynaście sekund przewagi, co gwarantuje w miarę spokojny sen dzisiejszej nocy. Zaraz za nimi czwarta Zuzanna Sztonder i siódma Agnieszka Jarecka.

W piątek Silvia popracuje nad utrzymaniem lokaty, a pozostałe dziewczyny nad jej poprawieniem – jest to do zrobienia, bo w czołówce ciasno, a odstępy niewielkie.

Weterani również zgodnie z planem, wśród mężczyzn 40+ pierwszy Igor Tracz, czwarty Michał Świderski, a wśród Pań 50+ druga Magdalena Dura i siedemnasta Anna Bajer.

Warto odnotować doskonały występ Julity Łubianki, która z dziewięciosekundową przewagą przewodzi elicie kobiet w kategorii hulajnogi.

W piątek od 8:00 zacznie się finałowe starcie, bowiem o wyniku decyduje suma czasów z dwóch dni. Pozostaje otwarte pytanie czy o główne laury nasi zawodnicy będą walczyć między sobą czy inne mocne, zazwyczaj nacje, spróbują wywalczyć coś dla siebie?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0