Zawodnicy Pho3nix Cycling Team podsumowują starty w Mikołowie (UCI C2) i Kluczborku

HomeSportKomentarze

Zawodnicy Pho3nix Cycling Team podsumowują starty w Mikołowie (UCI C2) i Kluczborku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon przełajowy jest bardzo intensywny, nie ma w zasadzie chwili wytchnienia. Starty co weekend, a w zasadzie nie co weekend co zarówno w sobotę i niedzielę, wymagają odpowiedniego nie tylko przygotowania, ale przede wszystkim dobrej regeneracji, by szybko wrócić do treningów i być gotowym do kolejnych startów. Miniony weekend stał pod znakiem startów w kraju, gdzie nasi zawodnicy mogli sprawdzić się na tle swoich rówieśników i rywali z Czech czy Słowacji.


Komentarze postartowe:

Natalia Piróg – kategoria Młodziczka

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 2. miejsce

II Międzynarodowy Wyścig Przełajowy – Kluczbork – 2. miejsce

W sobotę wzięłam udział w VI Międzynarodowym wyścigu w Kolarstwie Przełajowym Puchar 800-lecia Mikołowa. Na starcie stanęły nie tylko zawodniczki z krajowego podwórka, ale również z Czech. Po gwizdku sędziego jechałam na pierwszej pozycji, dopóki na zjeździe nie zaatakowała Czeszka i wyszła na prowadzenie. Jakiś czas jechałyśmy razem, ale szybciej wbiegła schody i kawałeczek odjechała. Nie udało mi się jej dogonić i wzmagania zakończyłam na drugiej pozycji. Drugiego dnia startowałam w Kluczborku. Od startu wyszłam na prowadzenie. Stopniowo powiększałam swoją przewagę nad zawodniczkami z polski, ale za mną jechała Mistrzyni Czech. Zamieniałyśmy się co jakiś czas na prowadzeniu. Gdy byłyśmy już blisko mety na ostatnim okrążeniu po przeskakiwaniu przeszkód z rowerem nie mogłam się wpiąć w pedały i nawiązać walki o zwycięstwo. Zakończyłam na drugiej pozycji.

Kacper Mizuro – kategoria Junior Młodszy

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 4. miejsce

II Międzynarodowy Wyścig Przełajowy – Kluczbork – 1. miejsce

Udany weekend za mną. W sobotę wystartowałem w Mikołowie. Trasa zmieniona od tamtego roku według mnie na plus. Dużo fragmentów technicznych i siłowych. Wyścig ten rozpocząłem dobrze. Praktycznie większość wyścigu jechaliśmy w czteroosobowej grupie i tak dojechaliśmy na finisz. Z finiszu na metę dojeżdżam na trzecim miejscu, daje mi to zadowalające mnie czwarte miejsce. Natomiast w niedzielę wybraliśmy się do Kluczborka na wyścig klasy A. Runda rozpoczynała się długim asfaltem, po starcie do lasu wjechałem na pierwszej pozycji i tak samo wjeżdżam na metę. Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc i doping w ten weekend.

Krzysiek Gdula – kategoria Junior Młodszy

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 1. miejsce

Ostatnią sobotę spędziłem w Mikołowie na Super Pucharze Polski. Trasa wyścigu została zmieniona w stosunku do lat poprzednich, przez co było ciekawiej. Od startu jechałem w czołówce wyścigu. Od pewnego momentu zmieniałem się na prowadzeniu z Mikołajem Legieciem. Na końcówce trzeciego okrążenia udało mi się odjechać rywalowi i z kilkunastosekundową przewagą dojechać do mety na pierwszym miejscu. Ze startu jestem bardzo zadowolony. Dziękuję za doping i pomoc w przygotowaniu roweru. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Tatiana Gromada – kategoria Juniorka

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 2. miejsce

Był to mój pierwszy start w tym sezonie przełajowym. Planowo miałam wystartować już wcześniej, ale niestety pojawiła się lekka kontuzja, której musiałam się najpierw pozbyć. Trasa w tym roku nie była taka jak zawsze, co jak dla mnie było zmianą na plus. Stresowałam się lekko przed startem, ale po gwizdku sędziego skupiona byłam już tylko na wyścigu. Sam start nie poszedł ani trochę po mojej myśli, na rundę wjechałam prawie ostatnia, co na szczęście szybko nadrobiłam. Przez długi czas jechałam jako pierwsza, ale na dwóch ostatnich okrążeniach czułam już brak sił w nogach, przez co spadłam na drugą pozycję. Do mety starałam się gonić rywalkę i jechałyśmy sporo czasu razem, ale rywalizację tego dnia kończę jednak na 2. miejscu z niewielką stratą. Jak na to, że był to pierwszy mój wyścig po przerwie, to nie było źle, ale wiem, że mogę więcej. Bardzo lubię okres przełajowy, który ma swój klimat i cieszę się, że znowu mogłam stanąć na starcie i poczuć tę rywalizację.

Brajan Świder – kategoria Junior

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 4 Miejsce

II Międzynarodowy Wyścig Przełajowy – Kluczbork – 1 Miejsce

W ten weekend ścigaliśmy się w kraju! W sobotę wraz z klubem wybraliśmy się do Mikołowa na wyścig UCI C2. Trasa trochę zmieniona względem zeszłych lat, a do tego doszła obsada międzynarodowa, więc było się z kim ścigać. Niestety na metę dojeżdżam na czwartej pozycji. Nie zadowala mnie ten wynik, ale co poradzić, muszą być słabsze dni. Następnego dnia pojechaliśmy do Kluczborka. Pamiętałem z zeszłego roku rundę, która była naprawdę szybka, z długimi prostymi. Charakter trasy został zmieniony i był całkowicie inny niż dzień wcześniej, tym razem na metę dojeżdżam na pierwszym miejscu. Szczerze mówiąc może i jest to wygrana, ale nie czułem się jakoś mocno, więc wiem, że muszę więcej popracować. Dziękuję wszystkim za doping na trasie i do zobaczenia na kolejnych startach.

Zuzanna Krzystała – kategoria Elita

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 4 Miejsce

II Międzynarodowy Wyścig Przełajowy – Kluczbork – 1 Miejsce

Trasa w Mikołowie była wcześniej bardziej techniczna mniej siłowa, po zmianach i przejechaniu wszystkich kategorii zrobiła się bardzo szybka. Tego dnia nie do końca czułam siłę “pod nogą”, czego na tej trasie nie mogło brakować. Utrzymywałam się na trzeciej pozycji, mając za sobą Nadje Heigl. Skutecznie zaatakowała na ostatniej rundzie, niestety nie miałam siły odpowiedzieć na jej atak i zakończyłam rywalizację na czwartym miejscu. Do trasy w Kluczborku miałam mieszane uczucia, jednak po zmianach bardzo mi się podobała. Mocno kręta, techniczna, każdy błąd kosztował na niej wiele cennych sekund. Po starcie jechałam na trzeciej pozycji, w trakcie wyścigu dogoniłam Nikolę Bajgerova, a na ostatniej rundzie dojechałam do Dominiki. Po wjeździe na ostatnią prostą jechałam z całych sił do mety. Wygrałam. Szkoda, że wyścig był tak krótki, bo jednak mój organizm rozkręca się z upływem czasu.

Bogdan Czarnota – kategoria Masters 2

I SUPER PUCHAR POLSKI UCIC2 – Mikołów – 4 Miejsce

II Międzynarodowy Wyścig Przełajowy – Kluczbork – 1 Miejsce

To były świetne wyścigi. Pierwszego dnia Krzysiek Gdula wygrywa na solo w Juniorach Młodszych. Natalia walczy do samego końca ze świetną zawodniczką z Czech i melduje się pierwszego i drugiego dnia tuż za nią. Tatiana podczas pierwszego startu spisuje się całkiem przyzwoicie i melduje się na drugiej pozycji. Drugiego dnia w Kluczborku rozpoczynam swoją wygraną. Kacper obejmuje prowadzenie i jedzie na solo od startu do mety. Brajan z odrobiną szczęścia nie ma problemu z dowiezieniem zwycięstwa w Juniorach oraz wspaniała taktyczna jazda Zuzy, gdzie na ostatniej rundzie dogania swoją rywalkę i wygrywa finisz. To był nasz dzień. Mamy świetny zespół.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0