Objazd trasy Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym – Namur 2022 | WIDEO

HomeSportZapowiedzi

Objazd trasy Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym – Namur 2022 | WIDEO

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tradycyjnie już przełajowe Mistrzostwa Europy odbywają się na początku listopada. Przez wiele lat impreza przeznaczona była tylko dla juniorów i orlików, ale w końcu mamy pełnoprawny czempionat, bo jakiś czas temu do programu dołączyły wyścigii elity oraz masters. Trzy dni pełnoprawnego kolarskiego święta.


Areną tegorocznych zmagań będzie owiane legendą Namur, które było wielokrotnie miejscem rozgrywania Pucharu Świata. Szczęśliwie do Belgii powoli zmierza jesień i jest szansa, że podczas zawodów będzie zarówno chłodno, jak i błotniście.

Nie ma jeszcze oficjalnych list startowych, ale w zawodach powinno wystartować kilkunastu zawodników z Polski (juniorów, orlików oraz elity), w tym Mastersi tacy jak Mariusz Gil, Andrzej Kaiser czy Waldemar Banasiński

Poniższy objazd trasy w Namur nagrał Matteo Declerq uprawiający na co dzień wszystkie odmiany kolarstwa – cyclocross, cross country i szosę:

Wyścigi kategorii Masters zaplanowane są na piątek, a na sobotę i niedzielę po trzy wyścigu – odpowiednio juniorki, orlicy, elita kobiet oraz juniorzy, orlicy i elita mężczyzn.

Wyścigi elity transmitowane będą przez Eurosport / GCN.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0