Sukcesy Pho3nix Cycling Team w kraju i za granicą | KOMENTARZ POSTARTOWY

HomeSportKomentarze

Sukcesy Pho3nix Cycling Team w kraju i za granicą | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jak co weekend zawodnicy Pho3nix Cycling Team stanęli na starcie zawodów przełajowych w kraju i za granicą. Natalia Piróg i Kacper Mizuro startowali w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jeleniej Górze, z kolei trener Bogdan Czarnota oraz Zuzanna Krzystała, Brajan Świder i Krzysztof Gdula ścigali się zarówno w sobotę, jak i niedzielę na Słowacji.


Komentarze postartowe:

Natalia Piróg – kategoria Młodziczka

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym. Jelenia Góra – 1 Miejsce

W ten weekend ścigałam się w Jeleniej Górze. Przed startem zdecydowano o połączeniu kategorii młodziczek i młodzików, więc ruszyliśmy na jeden gwizdek. Stopniowo przebijałam się do przodu, aż do pierwszej pozycji. Potem wypracowałam sobie przewagę i dojechałam z nią do mety. Zakończyłam rywalizację na pierwszym miejscu w młodziczkach oraz pierwsza open z chłopakami.

Kacper Mizuro – kategoria Junior Młodszy

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym. Jelenia Góra – 5 Miejsce

W niedzielę pojechałem do Jeleniej Góry na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym. Nigdy wcześniej nie było tam zawodów. Wyścig rozpocząłem bardzo dobrze. Jednakże w połowie pierwszego okrążenia spadł mi łańcuch, ale szybko go założyłem. Zacząłem odrabiać straty. Powoli przebijałem się do przodu i finalnie wyścig kończę na 5. miejscu. Czasem tak bywa, że zabraknie szczęścia, ale mam nadzieję, że w najbliższy weekend w Mikołowie pech wreszcie mnie opuści.

Krzysiek Gdula – kategoria Junior Młodszy

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 1 – 11 Miejsce

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 2 – 4 Miejsce

Ostatni weekend spędziłem na Słowacji. Startowałem w dwóch kolejnych zawodach Pucharu Słowacji Grand Prix Topoľčianky. W obu startach byłem wyczytywany jako jeden z ostatnich i startowałem z końca około 50 – osobowej grupy zawodników. Trasa była bardzo szybka z dużą ilością prostych i zakrętów, a podczas sobotniego wyścigu bardzo sucha. W niedzielę warunki były trochę inne z uwagi na padający w nocy deszcz. Obydwa wyścigi miały podobny przebieg. Od startu przebijałem się do przodu, kończąc sobotnie zawody na jedenastym miejscu. W niedzielę po dobrym starcie przebiłem się do czołówki wyścigu, jadąc w pewnym momencie nawet na drugim miejscu. Upadek na przedostatniej rundzie spowodował spadek o kilka pozycji, a wyścig po pogoni za prowadzącymi skończyłem na czwartym miejscu, z niewielką stratą do podium. Oba starty były dla mnie nowym i fajnym doświadczeniem. Polecam wyjazdy na takie zawody. Dziękuję Wszystkim za pomoc, doping na zawodach i do zobaczenia na wyścigu w Mikołowie w najbliższą sobotę.

Brajan Świder – kategoria Junior

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 1 UCI C2 – 3 Miejsce

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 2 UCI C2 – 1 Miejsce

Trener zaplanował wyjazd na Słowację, aby zdobyć punkty UCI. Awans w rankingu gwarantuje mi wyższe ustawienie, nie muszę przebijać się z końca stawki i mogę nawiązać walkę z lepszymi zawodnikami. Wyruszyliśmy na podwójny Puchar Słowacji. W pierwszy dzień niestety szczęście mi nie dopisało, zepsułem start i musiałem odrabiać straty. W pogoni dodatkowo popełniłem błąd i przebiłem tylne koło, lecz na ostatnim okrążeniu doganiam rywali i kończę na trzeciej pozycji. Następnego dnia trasa była odwrócona, moim zdaniem była ona trudniejsza. Tym razem poszło mi dużo lepiej i po zaciętej rywalizacji z Włochem wygrywam wyścig. Następny weekend spędzam w Polsce więc do zobaczenia.

Zuzanna Krzystała – kategoria Elita

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 1 UCI C2 – 3 Miejsce

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 2 UCI C2 – 2 Miejsce

Na edycji Pucharu Słowacji w Topoľčiankach miałam już okazję startować w zeszłym roku. Niezmiennie organizatorzy stanęli na wysokości zadania, trasa świetnie przygotowana, zawierała wiele przełajowych elementów i wystarczyło w tym samym miejscu zmienić kierunek jazdy, aby drugiego dnia zacząć zabawę od nowa. W sobotę strasznie słabo wystartowałam, znalazłam się praktycznie na końcu grupy. Później standardowo gonitwa, wyprzedzanie, ale ostatecznie wjeżdżam na metę jako trzecia tuż za Nikolą Bajgerovą. Drugiego dnia zmieniłam miejsce na starcie, na szczęście poszło o wiele lepiej. W połowie wyścigu jadę piąta, pod koniec wyścigu dogoniłam Nikolę i trzymałam koło. Przed ostatnimi technicznymi odcinkami, Trener zawołał, że muszę teraz zaatakować, bo to ostatni moment. Tak zrobiłam. Wjeżdżam przed nią na trawersy, a później nie kalkulując „jadę wszystko”. Wyścig kończył się okrążeniem na stadionie, wiedziałam, że tam mogę nie utrzymać przewagi nad koleżanką z szosy, jednak sama w to nie wierząc — wygrywam finisz, jestem druga. Niepokonana pozostaje Pavla Havlikova,, która zgarnia dublet zwycięstw.

Bogdan Czarnota – kategoria Masters 2

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 1 – 2 Miejsce

Puchar Słowacji. Grand Prix Topoľčianky 2 – 2 Miejsce

To kolejna świetna dwudniowa impreza zaliczona przez kilku naszych zawodników na Słowacji.

Trasa bardzo szybka i pokręcona. Warunki zmieniały się i miały spory wpływ na rywalizację. Kluczowe było dobranie odpowiednich szytek. Ja dwukrotnie miałem okazję do samego końca walczyć o wygraną, ale jednak przegrywam na ostatnich metrach z nie byle kim, bo byłym Mistrzem Świata Mastersów. Z dyspozycji jestem zadowolony, ale z taktyki podczas wyścigu trochę mniej. Cieszy mnie postawa podopiecznych, którzy podnoszą swoją dyspozycję z wyścigu na wyścig, a miejsca na podium tylko to potwierdzają. Jestem przekonany, że idziemy dobrym torem. Stawiamy cele i je realizujemy. Idziemy krok po kroku. W ten weekend ścigamy się w kraju.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0