Szymon Godziek: „będzie naprawdę grubo!” – Red Bull Rampage po raz szesnasty!fot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Szymon Godziek: „będzie naprawdę grubo!” – Red Bull Rampage po raz szesnasty!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


18 zawodników wraz ze swoimi ekipami przez cztery dni kopało (tylko ręcznie!) w Utah, by przygotować najciekawsze i najbardziej widowiskowe linie przejazdu. Kopanie, a później jeżdżenie. Bo takie są zasady nie tylko tej imprezy czyli „no dig, no ride”. W tym roku Red Bull Rampage odbędzie się 21 października, a transmisja będzie dostępna na redbull.com od godziny 18:30.


Wszystko zaczęło się w 2001 roku także w Utah. W tym roku zawodnicy wracają w rejony, gdzie rywalizowali w latach 2008-2013 czyli minęła od tego czasu prawie dekada.

Pierwszą edycję Red Bull Rampage wygrał Kanadyjczyk Wade Simmons. Najmłodszym triumfatorem był Kyle Strait, który wygrywając w 2004 roku miał jedynie 17 lat. Ten sam człowiek w 2013 został pierwszym zawodnikiem z podwójną wygraną. Później do tego grona dołączyli Andreu Lacondeguy oraz Cam Zink.

W ubiegłym roku Brandon Semenuk zapisał się w historii Rampage jako pierwszy, który triumfował cztery razy. W tym roku nie zabraknie go na starcie, a rywalizować będzie z trzykrotnym triumfatorem Kurtem Sorge, dwukrotnym Kyle’em Strait oraz Brettem Rheederem.

Każdy, kto choć raz wygrał Rampage z automatu kwalifikuje się na kolejną edycję. Pozostali zawodnicy zostali wybrani na zasadzie dzikich kart przez kolektyw wszystkich dotychczasowych uczestników Rampage, zawodników, sędziów oraz ekspertów z branży rowerowej.

W tym roku na liście startowej: Brett Rheeder (CAN), Ethan Nell (USA), Cam Zink (USA), Tom van Steenburgen (CAN), Szymon Godziek (POL), Dylan Stark (USA), William Robert (FRA), Reed Boggs (USA), Jaxson Riddle (USA), Thomas Genon (BEL), DJ Brandt (USA), Kurt Sorge (CAN), Kyle Strait (USA), Alex Volokhov (CAN), Brandon Semenuk (CAN), Andreu Lacondeguy (SPA, Carson Storch (USA) i Tyler McCaul (USA).

Z polskiej perspektywy niewątpliwie magnesem do oglądania tegorocznej odsłony Red Bull Rampage jest osoba Szymona Godźka, który w tym wydarzeniu wystartuje po raz kolejny. Debiutował w 2014 roku zajmując 11. miejsce, w wracał w 2018 (8. miejsce) i 2019 roku, gdzie poleciał największego dropa zajmując ostatecznie 6. miejsce.

W 2021 roku dwukrotnie próbuje zrobić 360’kę, ale niestety bez powodzenia, 2022 to kolejna próba i nowa strategia:

„W pierwszej próbie na pewno pojadę safe run, żeby w miarę bezpiecznie dojechać do dołu, a w drugim przejeździe dołożę do pieca, żeby zgarnąć więcej punktów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie naprawdę grubo!”

Cały wywiad z Szymonem na redbull.com: https://www.redbull.com/pl-pl/szymon-godziek-przed-red-bull-rampage-2022.

Na kanale Red Bull Bike pojawiło się już pierwsze wideo z przejazdu Szymona. Zapowiada się naprawdę grubo!

Więcej o Red Bull Rampage na stronie redbull.com/pl-pl/events/rampage


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0