Marek Konwa na podium, wysokie lokaty Antoniny Białek, Alicji Matuły, Brajana Świdra i Ksawiera Garnka | Grand Prix Dohnany UCI C2, Słowacja

HomeSportWyniki

Marek Konwa na podium, wysokie lokaty Antoniny Białek, Alicji Matuły, Brajana Świdra i Ksawiera Garnka | Grand Prix Dohnany UCI C2, Słowacja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W miniony weekend na Słowacji w miejscowości Dohnany rozegrane zostały dwudniowe zawody przełajowe wpisane do kalendarza UCI z kategorią UCI C2, co powoduje, że na start ściągnęło sporo mocnych nazwisk z wielu krajów oferując wszystkim dobre, sportowe widowisko oraz okazję do sprawdzenia się na tle międzynarodowej stawki. Z racji bliskości Polski na starcie nie zabrakło także naszych zawodnbiałeików, którzy dość licznie meldowali się na podium lub w jego okolicach. Na wyróżnienie zasługuje 3. miejsce Marka Konwy oraz miejsca tuż za podium Antoniny Białek, Brajana Świdra i Ksawiera Garnka.


W krajowym kalendarzu w miniony weekend były dwa wyścigi – sobotni przełajowy Puchar Polski w Tokarni koło Kielc oraz Cyclocross Moskawa w Środzie Wielkopolskiej. Jednocześnie zawodnicy mieli bardzo ciekawą alternatywę w postaci podwójnego wyścigu UCI C2 na Słowacji czyli Grand Prix Dohnany, gdzie jak się okazało zebrała się mocna, międzynarodowa stawka.

Niewątpliwą gwiazdą wydarzenia był udział Zdenka Stybara, który jest taką samą jasną gwiazdą w czeskim kolarstwie przełajowym jak Jaroslav Kulhavy w kolarstwie górskim. Stybar po tym jak nie uzyskał przedłużenia kontratku na szosie zadeklarował, że będziemy go częściej oglądać na przełajach i jak widać dotrzymuje słowa. W poprzednich latach startował tylko na przełomie grudnia i stycznia, a teraz już w październiku.

W sobotę wygrywa Ward Huybs, a Stybar wjeżdża na metę ze stratą 17 sekund. Bardzo dobre, czwarte miejsce zajmuje Marek Konwa, który traci ponad 2 minuty.

W wyścigu kobiet wygrywa Kristina Zemanova, za to na 5. miejscu ze startą ponad 2 minut wyścig kończy Antonina Białek. Z kolei na 9. miejscu linię mety przekracza Zuzanna Krzystała, a 11. lokata należy do debiutującej w kategorii Juniorka (jadącymi razem z elitą) Alicja Matuła, ale co najważniejsze jest najszybszą tego dnia Juniorką!

Powody do zadowolenia ma także Brajan Świder, który kończy swój wyścig na czwartym miejscu. Do podium zabrakło ledwie pół minuty. W TOP10, na dziewiątym miejscu melduje się – debiutujący w nowej kategorii podobnie jak Alicja Matuła – Maciej Jarosławski.

Pierwszego dnia rywalizacji na podium meldują się także nasi Mastersi – Bogdan Czarnota zajmuje drugie, a Andrzej Michniak trzecie miejsce.

Pełne wyniki

Niedziela to drugi dzień rywalizacji i kolejne bardzo dobre wyniki naszych zawodników. W Juniorach Młodszych Kosma Bereźnicki osiąga co prawda dopiero 12. miejsce, ale stawka jest szalenie wyrównana a jego strata to niewiele ponad 2 minuty.

W Juniorach ponownie na czwartym miejscu melduje się w Brajan Świder, a tuż za nim na miejscu piątym Ksawier Garnek, który sobotniego wyścigu nie ukończył z powodu defektu. Maciej Jarosławski tym razem na miejscu 16.

W elicie kobiet Antonina Białek ponownie na miejscu piątym, ale tym razem ze startą niespełna półtorej minuty. Zuzanna Krzystała także to samo co w sobotę, dziewiąte miejsce. Także Alicja Matuła ponownie na miejscu 11. open i pierwsza Juniorka.

W elicie mężczyzn Marek Konwa poprawia wynik z soboty i kończy na trzecim miejscu. Wygrywa Zdenek Stybar, drugi jest Ward Huybs, a Polakowi tym razem do zwycięzcy zabrakło tylko 56 sekund!

W Mastersach ponownie drugie miejsce zajmuje Bogdan Czarnota, a Andrzej Michniak tym razem na czwartej lokacie. W tej stawce jeszcze jeden Polak – Piotr Bereźnicki na miejscu ósmym.

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0