Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv): „tutaj ważna była cierpliwość” | Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, Bike Maraton, Bardo

HomeSportKomentarze

Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv): „tutaj ważna była cierpliwość” | Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, Bike Maraton, Bardo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzecia koszulka Mistrzyni Polski w maratonie MTB oraz trzeci tytuł Mistrzowski w tym roku. Pierwszy raz Barbara Borowiecka została najszybszą zawodniczką w maratonie MTB w Polsce, kiedy zawody te rozgrywane były w Gdyni w 2019 roku. Rok później, także w Gdyni, obroniła ten tytuł. W tym sezonie zanim wygrała w Bardzie sięgnęła po tytuły mistrzowskie podczas Mistrzostw Polski w Crosstriathlonie oraz Gravelowych Mistrzostwach Polski.


Komentarz postartowy:

Do Barda przyjechałam dobrze przygotowana fizyczne i sprzętowo. Wiedziałam, że tutaj bardzo ważna będzie cierpliwość. Od początku jechałyśmy w grupie – Czabok, Krzystała, Podgórska, Szczecińska i ja. Gdzie między pierwszym, a drugim bufetem okazało się, że przed nami była „uciekinierka”- Andrzejewska, ale złapała kapcia.

Mniej więcej w połowie wyścigu zostałam już tylko z Zuzą. W okolicach 63 km zaatakowałam i zrobiłam bezpieczną przestrzeń do jazdy na swojej, równej mocy.

Trasa bardzo przyjemna, łatwa technicznie, ale można było złapać flow dzięki włączeniu do trasy kilku pętli Singletrack Glacensis. Większość nawierzchni sprzyjała do założenia przynajmniej „szybkiej” opony z tyłu, co niestety na kilku stromych podjazdach zmusiło mnie do biegania. Mimo wszystko biorąc pod uwagę bilans zysków i strat uważam, że gumy dobrałam optymalnie.

Duże brawa za relację live. Myślę, że dzięki temu w końcu maraton stał się ciekawszy w odbiorze dla kibiców. Mobilni operatorzy kamer na rowerach elektrycznych to genialny pomysł!

4 września zostałam Mistrzynią Polski w kolarstwie Gravelowym, dobrą formę potwierdziłam mistrzostwem w XCM, ale to jeszcze nie koniec sezonu.

17 września wystartuję na Mistrzostwach Świata XCM w Danii!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0