Borowiecka i Bernas najszybsi w Polsce! | Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, Bike Maraton, Bardofot. Kamil Dziedzic

HomeSportWyniki

Borowiecka i Bernas najszybsi w Polsce! | Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, Bike Maraton, Bardo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kotlina Kłodzka, Bardo i sieć Singletrack Glacensis były areną tegorocznych Mistrzostw Polski w maratonie MTB a oprócz zawodników walczących o tytuły mistrzowskie na starcie stanęła liczna rzesza amatorów, którzy postanowili zmierzyć się z liczącą blisko 90 km trasą. Zarówno w elicie mężczyzn, jak i elicie kobiet wyścig miał kilka zwrotów akcji. Ostatecznie po tytuły sięgnęli Barbara Borowiecka i Paweł Bernas.


Już od pierwszych kilometrów trasy bardzo mocny atak przypuścił Michał Paluta, który na punkcie kontrolnym na 13 km miał już kilkadziesiąt sekund przewagi nad podążającym za nim peletonem, w którym oprócz kolegów z drużyny JBG-2 CryoSpace byli zawodnicy tacy jak Karol Rożek, Filip Helta czy Mateusz Nieboras.

Sytuacja utrzymała się przez większość wyścigu, dopiero na ostatnim punkcie kontrolnym do Michała dojeżdża Paweł Bernas i jak się później okazało, mocno i skutecznie poprawił, by na mecie zameldować się jako pierwszy zawodnik z przewagą prawie minuty nad drugim, wspomnianym wcześniej, Michałem Palutą. Trzeci na metę wjeżdża Michał Glanz.

Całe podium dla JBG-2 CryoSpace!

Pełne wyniki

Rywalizacja kobiet miała początkowo podobny przebieg do tego, co działo się u Panów. Od startu mocno atakuje i skutecznie odjeżdża Aleksandra Andrzejewska, ale niestety defekt koła wymusza na niej postój i naprawę, co kosztuje ją minuty. Na pierwszym punkcie kontrolnym na 13 km jest jeszcze pierwsza, ale 22 km spada na 9. miejsce. W tym czasie tasują się goniące ją rywalki – Zuzanna Krzystała, Barbara Borowiecka, Aleksandra Podgórska, Matylda Szczecińska i Klauda Czabok.

Około połowy dystansu Barbara Borowiecka i Zuzanna Krzystała odjeżdżają trochę pozostałym zawodniczkom budując kilkadziesiąt sekund przewagi. W tym samym czasie Andrzejewska jedzie ze stratą ponad 4 minut na 7. miejscu.

Na kolejnych kilometrach Barbara Borowiecka mocno naciska w pedały i odjeżdża Zuzannie Krzystale. Na ostatnim punkcie kontrolnym na 65 km przewaga wynosi 52 sekundy. Otwarta jest za kwestia trzeciego miejsca gdzie jadą zawodniczki Kross ORLEN i Warszawskiego Klubu Kolarskiego do których powoli zbliża się Aleksandra Andrzejewska.

Barbara Borowiecka dowozi, a w zasadzie nawet powiększa przewagę na mecie do ponad półtorej minuty. Na drugim miejscu niezagrożona Zuzanna Krzystała. TYLKO 20 sekund później, na trzecim miejscu, wjeżdża Aleksandra Andrzejewska, która na ostatnich kilometrach wyprzedza Klaudię Czabok!

Pełne wyniki

Zarówno Barbara Borwiecka, jak i Paweł Bernas tydzień wcześniej stanęli na najwyższym stopniu podium Gravelowych Mistrzostw Polski w Starachowicach. Na podium obu wyścigów znalazł się także Michał Glanz.

Na dystansie Giga nagrodzono także zawodników U23:

 1. Paweł Garczyk – Warszawski Klub Kolarski
 2. Dominik Górak – Spica Solutions
 3. Konrad Czabok – Warszawski Klub Kolarski
 1. Matylda Szczecińska – Kross ORLEN Cycling Team
 2. Milena Drelak – RK Exclusive Doors MTB Team
 3. Sandra Meja – Rospondek Żyrowa

Pełne wyniki

Na dystansie Mega rywalizowali Juniorzy i Juniorki, którzy także otrzymali tytuły mistrzowskie i pamiątkowe medale:

 1. Maksymilian Wiśniowski – RK Exclusice Doors MTB Team
 2. Leszek Jaśkiewicz – KKW Wałbrzych
 3. Filip Surdyk – Kamyk Radzymin MTB Team
 1. Natalia Grzegorzewska – Mitutoyo AZS Wratislavia
 2. Kinga Żur – Świętokrzyskie Cycling Academy
 3. Katarzyna Praszczałek – RK Exclusive Doors MTB Team

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0