Michał Glanz (JBG-2 CryoSpace): „po zawirowaniach zdrowotnych z pierwszej części sezonu nie ma już śladu” | MTB Pomerania Maraton, Puchar Polski w maratonie MTB, Gdańsk

HomeSportKomentarze

Michał Glanz (JBG-2 CryoSpace): „po zawirowaniach zdrowotnych z pierwszej części sezonu nie ma już śladu” | MTB Pomerania Maraton, Puchar Polski w maratonie MTB, Gdańsk

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na zakończenie wakacji Puchar Polski w maratonie MTB zawitał na północ, do Gdańska, gdzie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rozegrany został w ramach cyklu MTB Pomerania Maraton. Sklasyfikowanowo dokładnie 24 zawodników i 6 zawodniczek. Najszybsi okazali się Michał Glanz (JBG-2 CryoSpace) i Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl). Dla Michała to pierwsze zwycięstwo w sezonie!


Komentarz postartowy:

W miniony weekend udało mi się wygrać Puchar Polski w maratonie MTB! Wyścig odbywał się w Gdańsku w ramach Pomerania MTB Maraton. Organizator przygotował bardzo ciekawą trasę z dużą ilością sztywnych podjazdów oraz technicznych zjazdów. Teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego został wykorzystany w 100%!

Od startu postanowiłem narzucić mocne tempo. Po pierwszym podjeździe zostało nas pięciu po następnym już tylko trzech – Adam Żuber, Piotrek Brzózka i ja. Tak kontynuowaliśmy jazdę przez jakieś 30 minut. Na kolejnej sekcji podjazdów znów zaatakowałem zyskując małą przewagę nad chłopakami. Po chwili zobaczyłem, że Piotrkowi udało się oderwać.

Dalszą część trasy pokonaliśmy razem powiększając przewagę nad rywalami. Jest to moja pierwsza wygrana w barwach drużyny JBG2, jak i pierwsza wygrana w wyścigu rangi Pucharu Polski! Bardzo cieszę się, że po zawirowaniach zdrowotnych z pierwszej części sezonu nie ma już śladu, a forma jest wyższa z wyścigu na wyścig. Sezon już zdecydowanie zbliża się do końca, ale przed mną jeszcze trzy imprezy mistrzowskie. Trzymajcie kciuki!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0