Nieprawdopodobna dominacja Pauline Ferrand Prevot!!! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja

HomeSportWyniki

Nieprawdopodobna dominacja Pauline Ferrand Prevot!!! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig elity kobiet zgromadził na starcie kilka byłych mistrzyń świata, kilka młodych talentów, ale wiadomym było, że to Francuzki będą tu, w Les Gets, rozdawać karty. Nikt jednak nie spodziewał się aż takiej dominacji Pauline Ferrand Prevot, dla której będzie to trzecia tęczowa koszulka w olimpijskim formacie cross country. Niesamowite!


Niesamowicie mocnym atakiem Francuzek rozpoczął się wyścig elity kobiet. Pauline Ferrand Prevot i Loany Lecomte, które na podjeździe pojechały tak mocno, że od razu oderwały się stawki.

Pauline Ferrand Prevot na wyścig wybrała sztywny rower, bez tylnego zawieszenia, co na pewno daje jej zauważalną przewagę na podjazdach, ale na zjazdach wymusza większą ostrożność.

Lecomte słabnie, do Prevot dojeżdża Jolanda Neff, ale nie jest w stanie zbyt długu utrzymać się na kole Francuzki. Szwajcarka zaczyna spadać o kolejne lokaty. Podobnie Lecomte, które wyprzedzają Haley Batten oraz Alessandra Keller.

Pierwsze okrążenie kończy z przewagą 46 sekund, drugie już jedną minutą zapasu!

Za jej plecami zgodnie pracują razem Batten i Keller. Lecomte jechał przez chwilę razem z Martiną Bertą, ale Włoszka nie była w stanie utrzymać tempa. Na siódmym miejscu aktualnie Jolanda Neff, a zaraz za nią Evie Richards.

Na półmetku wyścigu przewaga Prevot urasta do prawie półtorej minuty!

Paula Gorycka aktualnie na 34. miejscu, Gabriela Wojtyła na 41., Aleksandra Podgórska na 47, a Klaudia Czabok na 52.

Na koniec czwartego (z sześciu) okrążeń przewaga Prevot wynosi już prawie dwie minuty. Za nią jadą razem cały czas Alessandra Keller i Halley Batten, ale dojeżdża do nich Jolanda Neff, więc tu jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte. Kilkanaście sekund dalej Loana Lecomte.

Kolejne zawodniczki ze stratą ponad trzech (!!!) minut – Evie Richards na miejscu 7, Annie Last 8, Mona Mitterwallner na 9, a Anne Terpstra na 10.

Neff wychodzi na drugą lokatę i atakuje! Tylko Batten utrzymuje się za Szwajcarką. Keller odpada i próbuje jechać swoim tempem.

Prevot chyba dostaję informację o goniącej ją dwójce, bo wcale nie odpuszcza. Przewaga utrzymuje się w okolicach dwóch minut!

Neff udaje się odjechać Batten, teraz każda z trzech goniących Prevot zawodniczek jedzie osobno.

Pauline Ferrand Prevot jeżdża na ostatnie, finałowe okrążenie!

Patrząc na różnice czasowe widać, że pierwsza trójka nie odpuszcza. Strata Neff to 1:48, Batten 2:07, ale Keller traci już 3:13. Lecomte próbuje wyprzedzić Keller, ale wypina jej się but i dalej musi jechać za Szwajcarką.

Pauline Ferrand Prevot Mistrzynią Świata w kolarstwie górskim w cross country i short tracku!

Na drugim miejscu wjeżdża Jolanda Neff, która w początkowej części wyścigu trochę odpuściła, ale jak widać opłaciło się, odrodziła się i wróciła na medalową pozycję.

Ogromne powody do zadowolenia ma na pewno Haley Batten, która przejechała niesamowicie równy wyścig, będąc w zasadzie cały czas w okolicach trzecie miejsce.

Mocna, niesamowicie mocna jazda czołówki mocno przetrzebiła stawkę ponad 80 zawodniczek, które ruszyły na trasę tegorocznych mistrzostw. Bez dubla wyścig ukończyło tylko 31 zawodniczek!

Wszystkie Polki niestety z dublami – Paula Gorycka, Ola Podgórska i Gabriela Wojtyła z pojedynczym, a Klaudia Czabok z podwójnym.

Trzeba tu jednak podkreślić, że był to prawdopodobnie jeden z trudniejszych wyścigów w ostatnich latach.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0