Pauline Ferrand Prevot najszybsza w short tracku (XCC). Paula Gorycka na miejscu 13! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francjafot. UCI

HomeSportWyniki

Pauline Ferrand Prevot najszybsza w short tracku (XCC). Paula Gorycka na miejscu 13! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Piątek w Les Gets to poranne wyścigi eMTB, które przykuły najwięcej uwagi wśród fanów Petera Sagana, który trochę gościnnie pojawił się na rowerze górskim. Popołudnie to wyścigi short track. Najpierw rywalizacja kobiet, a wśród nich trzy Polki – Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła. W niesamowitym stylu wygrywa Pauline Ferrand Prevot.


Od startu ruszyły bardzo mocno Brytyjki – Annie Last i Evie Richards. Tuż za ich plecami Szwajcarki – Jolanda Neff i Alessandra Keller. Nie brakuje też zawodniczek z USA – Kate Courtney, Savilia Blunk i Gwendelyn Gibson. Jest też oczywiście Pauline Ferrand Prevot.

Wyścig zaplanowany na dziewięć okrążeń. Niestety upadek Annie Last wyklucza ją z walki o zwycięstwo. Przez chwilę na prowadzeniu widzimy Norweżkę Ingrid Jakobsen.

Inicjatywę w wyścigu przejmuje Alessandra Keller, ale upadek na rock gardenie zdaje się wykluczyć ją także z walki o zwycięstwo.

Na dwa okrążenia do końca bardzo mocno atakuje i odjeżdża Pauline Ferrand Prevot, której udaje się dowieźć tą przewagę do mety. 18 sekund przewagi na mecie w short tracku (XCC) to fenomenalny wynik i zasłużona tęczowa koszulka Mistrzyni Świata dla Francuzki, która wielokrotnie podkreślała że tegoroczny czempionat jest dla niej wyjątkowy.

Na drugim miejscu fenomenalna Alessandra Keller, która szybko pozbierała się po upadku i ze straty liczącej ponad 30 sekund wykręciła srebrny medal!

Trzecia na mecie Gwendalyn Gibson, która w tym roku już miała okazję stawać także na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata.

Paulę Gorycka oglądamy praktycznie cały czas w relacji, jedzie bardzo wysoko, w zasadzie w drugiej grupie. Ostatecznie kończy na dobrym 13. miejscu ze stratą półtorej minuty.

Aleksandra Podgórska na miejscu 32. a Gabriela Wojtyła DNF.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0