Monique Halter Mistrzynią Świata. Natalia Grzegorzewska brązową medalistką! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francjafot. Ola Sulikowska

HomeSportWyniki

Monique Halter Mistrzynią Świata. Natalia Grzegorzewska brązową medalistką! | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwszym wyścigiem indywidualnym w olimpijskim formacie cross country była rywalizacja Juniorek, która dała nam kibicom niesamowity zastrzyk pozytywnych emocji. Wszystko za sprawą Natalii Grzegorzewskiej, która do brązowego medalu Mistrzostw Europy dołożyła teraz brązowy medal Mistrzostw Świata. Mistrzynią Świata została Szwajcarka, Monique Halter.


Wyścig zaplanowany został na cztery okrążenia.

Na pierwszym okrążeniu odjeżdża samotnie Szwajcarka Monique Halter. Za jej plecami ze stratą około 20 sekund kilkuosobowa grupa w której jest Natalia Grzegorzewska. Kinga Żur aktualnie na 25. miejscu ze stratą 1:25.

Z okrążenia na okrążenie przewaga Szwajcarki rośnie sięgając minuty. Za jej plecami zacięta walka o miejsca medalowe. Początkowo tempo nadaje a nawet odjeżdża rywalkom Brytyjka Ella MacLean Howell. Udaje jej się wypracować nawet kilkanaście sekund przewagi. Jednak jadące za jej plecami Niemka, Szwajcarka oraz Polka zgodnie pracują by skasować przewagę.

Brytyjka nie jest w stanie jechać tak mocno, od grupy odpada także Niemka. Wygląda na to, że Lea Huber i Natalia Grzegorzewska między sobą rozegrają walkę o srebrny i brązowy medal.

Trzecie, przedostatnie okrążenie rozpoczynają razem, ale – tak samo jak w czerwcu na Mistrzostwach Europy – także we Francji Lea Huber okazuje się minimalnie mocniejsza.

Po tytuł Mistrzyni Świata sięga Monique Halter, która od czerwca jest także Mistrzynią Europy. Na drugim miejscu ze stratą 1:16 wjeżdża Lea Huber.

10 sekund później na metę wjeżdża Natalia Grzegorzewska, która jako pierwszoroczna Juniorka sięga po brązowy medal Mistrzostw Świata!

Kinga Żur kończy wyścig na 19. miejscu (+6:47).

Podium w Les Gets, tak jak w Anadii w tym samym składzie. O swoim brązowym medalu na mecie żartuje, że „Dziewczyny lubią brąz.”

Dodaje też, że „Srebrno było w zasięgu, ale podjazdy w pełnym słońcu dawały w kość. Za to na trasie było słychać naprawdę wielu polskich kibiców.”

Natalia na co dzień jeździ w barwach drużyny Mitutoyo AZS Wratislavia, a jej trenerem jest Rafał Hebisz.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0