Finał Pucharu Szlaku Solnego w Rabce Zdrój już w niedzielę 21 sierpnia!

HomeSportZapowiedzi

Finał Pucharu Szlaku Solnego w Rabce Zdrój już w niedzielę 21 sierpnia!

Puchar Szlaku Solnego to jeden z tych cykli, które mają naprawdę wieloletnią historię. Wydawałoby się, że ten w Małopolsce rozgrywany jest od zawsze, a takie miejscówki jak Tuchów, Orawka czy Rabka Zdrój są na stałe wpisane do historii cross country w Polsce. Na trasach Pucharu Szlaku Solnego swoją przygodę z kolarstwem górskim zaczynało wielu czołowych zawodników. Czas na finał sezonu!


W tym roku czwarty, finałowy wyścigi Pucharu Szlaku Solnego odbędzie w Rabce Zdrój w niedzielę 21 sierpnia. Gospodarzem tego wyścigu jest Leszek Świder, ojciec aktualnego Mistrza Polski MTB XCO w kategorii Junior czyli Brajana Świdra. Nie będzie co prawda go na niedzielnych zawodach, ale ma doskonałą wymówkę – razem z Reprezentacją Polski przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata!

Trasa zawodów tradycyjnie, jak na Rabkę Zdrój przystało, poprowadzona zostanie przy leśniczówce, pod górą Krzywoń. Tradycyjna lokalizacja trasy, ale za to kompletnie nowy jej przebieg! Pętla ma 3200 metrów i 180 metrów przewyższenia, a w jej przebiegu są zarówno podjazdówki, jak i fragmenty zjazdowe tras enduro – sztuczne i naturalne.

Cytując Michała Topora: „będzie stromo jak na Pucharze Szlaku Solnego”, więc zdecydowanie będzie gdzie sprawdzić nogę.

Zawody wpisane są do kalendarza Małopolskiego Związku Kolarskiego, co oznacza, że zostaną rozegrane zgodnie z przepisami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W tym roku organizatorowi udało się uzyskać nowych sponsorów:

  • statuetki zapewnią DUBIEL VITRUM
  • odzież kolarska RASO
  • karnety na wyciągi (lato – zima) KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA
  • grilla obstawiają: ROLESKI, KABANOS I PCD SALAMI.

Niemniej ważne – od Młodzika do Mastersa, a także w kategorii amator za miejsca na podium przewidziane są nagrody finansowe. Z kolei we wszystkich kategoriach (włącznie z dziećmi) zaplanowane są nagrody rzeczowe aż do 6 miejsca. 

Wszystkie aktualne informacje publikowane są na wydarzeniu na FB.

Regulamin dostępny jest na stronie mzkol.pl

Zapisy w biurze zawodów w dniu wyścigu.

COMMENTS

DISQUS: 0