Michał Paluta najszybszy na ścieżkach w Rudawach Janowickich | Puchar Polski XCM | Bike Maraton, Kowary

HomeSportWyniki

Michał Paluta najszybszy na ścieżkach w Rudawach Janowickich | Puchar Polski XCM | Bike Maraton, Kowary

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bike Maraton w Kowarach z trasą penetrującą wymagające ścieżki Rudaw Janowickich ma już swoją markę i opinię wyścigu trudnego i wymagającego – zwłaszcza na dystansach MEGA i GIGA. Na najdłuższym dystansie Bike Maratonu trasa na pewno była godna rangi Pucharu Polski w maratonie MTB i pokazała co znaczy solidny maraton w górach. W Kowarach wygrywają po prostu najlepsi i tak właśnie było w klasyfikacji PRO BM, która pokryła się z wynikami kategorii elita Pucharu Polski.


Kolejny raz w tym sezonie swoją moc pokazał jeżdżący w barwach JBG2 Cryospace Michał Paluta, który w znakomitym stylu ten maraton wygrał. Drugi był Paweł Garczyk (Warszawski Klub Kolarski), a trzeci Mariusz Kozak (7R Rowmix p/b 72d).

Tylko pięciu zawodników złamało w Kowarach barierę czterech godzin!

W rywalizacji pań wygrała Czeszka Milena Kalašová (K3 Performance) przed Barbarą Borowiecką (Giant Gorzów Liv Team) i Klaudią Cichacką (Metrobikes.pl).

Na dystansie MEGA wygrał Benedykt Długosz (UKS Zawojak Zawoja) przed Bartoszem Janowskim (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) i Marcinem Kobiałką (Cross Cartel). Klasyfikację open kobiet na tym dystansie wygrała Elwira Kuziel przed Magdaleną Wojtyłą (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) i Aliną Serafin (THP Team).

CLASSIC wygrał Michał Decewicz (Prorowery Racing Team). Drugi był Piotr Iciaszek (Sportfuel.pl), a trzeci Szymon Bakalarz (UKS Dream – Bike Bielawa).

Open kobiet: 1. Yevhenia Parkhomienko, 2. Kamila Gurzyńska (Stara Workwear Wheel Brothers Racing), 3. Alicja Marta Napióra (Hurtap).

Dystans FUN najszybciej pokonał Jakub Sejda, a najlepszą zawodniczką na najkrótszym dystansie Bike Maratonu w Kowarach była Emilia Poroś.

Pressing Bike – System Schody i Drzwi Gromotka Team okazał się najlepszym teamem w klasyfikacji drużynowej sportowej i open. W klasyfikacji muszkieterów pierwsze miejsce przypadło drużynie Gomola Pack Center.

W klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce przypadło teamowi państwa Napiórów.

Jeśli chodzi o Puchar Polski XCM, dekorowano w Kowarach również kategorie U23, Cyklosport i Masters.

Dodatkową kategorią była też klasyfikacja mieszkańców Kowar na dystansie CLASSIC.

Pełne wyniki ze wszystkich dystansów we wszystkich kategoriach: https://wyniki.datasport.pl/results3690/

Bike Maraton w Kowarach był ostatnią odsłoną cyklu przed Mistrzostwami Polski XCM PZKol, które czekają nas w Bardzie Śląskim 10 września. Potem jeszcze Góry Izerskie i Świeradów–Zdrój oraz finał cyklu w Sobótce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0