Krzysztof Łukasik wygrywa w Czechach | Izomat MTB Cup UCI C1, Harrachov

HomeSportWyniki

Krzysztof Łukasik wygrywa w Czechach | Izomat MTB Cup UCI C1, Harrachov

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zawody w czeskim Harrahovie były dla wielu zawodników ostatnim sprawdzianem przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, a później Mistrzostwami Świata. Z naszej polskiej perspektywy start w Czechach był zwieńczeniem pierwszego sezonu Kadry Narodowej MTB U17.


Wyścig elity mężczyzn przebiega pod dyktando Krzysztofa Łukasika, który zaraz po starcie wychodzi na prowadzenie i nie oddaje tej pozycji aż do mety. Po 80 minutach wyścig kończy z przewagą ponad minuty nad drugim Lukasem Kobes i trzecim Philippem Buysem z RPA. Na 9. miejscu Karol Ostaszewski, na 11. Paweł Bernas, a na 15. Piotr Brzózka.

Zawodnicy JBG-2 CryoSpace do drugiej części sezonu przygotowywali się w ostatnich tygodniach na zgrupowaniu w Livigno. Przed poszczególnymi zawodnikami różne cele – Mistrzostwa Europy MTB XCO (Monachium), Mistrzostwa Świata MTB XCO (Les Gets), Mistrzostwa Polski w maratonie MTB (Bardo) czy – na koniec sezonu – Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Po drodze może także start w pierwszych Gravelowych Mistrzostwach Polski (Starachowice).

W wyścigu elity kobiet wygrywa Brytyjka Isla Short. Najwyższe lokaty wśród Polek to 6. i 7. miejsce Klaudii Czabok oraz Zuzanny Krzystały.

W Juniorach wygrywa Ondrej Novotny. Na miejscach 5. i 7. Leszek Jaśkiewicz oraz Brajan Świder.

W Juniorkach wygrywa Simona Spesna. Na miejscach 5. i 6. Kinga Żur oraz Tatiana Gromada.

W Juniorach Młodszych wygrywa Krystof Bazant, a na miejscach 4. i 5. Maciej Jarosławski oraz Jakub Półchłopek. Trochę dalej, na miejscach 11. i 12. Konrad Jeżewski i Tadeusz Bluszcz, na na 15. Kacper Doppke. Wszyscy zawodnicy należą do Kadry MTB U17.

W Juniorkach Młodszych z przewagą ponad minuty wygrywa Amalie Gottwaldowa. Na 8. miejscu linię mety przekracza Hania Mazurkiewicz. Na miejscach 13., 14. i 15. Zofia Bluszcz, Kamila Klaus oraz Maria Długosz. Wyścigu nie ukończyła Natalia Dobrzyńska.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0