MaratonMTB.pl Piwniczna Zdrój czyli esencja kolarstwa górskiego | Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB

HomeSportZapowiedzi

MaratonMTB.pl Piwniczna Zdrój czyli esencja kolarstwa górskiego | Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB w Piwnicznej-Zdroju

MaratonMTB.pl tym razem zaprasza Was na wyjątkowe wydarzenie na znanej i cenionej przez „górali” trasie w Piwnicznej. We współpracy z Małopolskim Związkiem Kolarskim 14 sierpnia 2022 roku wyłonieni zostaną najlepsi kolarze górscy podczas Otwartych Mistrzostw Małopolski w Maratonie MTB. A na wszystkich amatorów górskiego ścigania czekają trzy wymagające trasy, które na długo pozostaną w głowie, a na samo wspomnienie zapiecze łyda… To wszystko w ramach piątych w tym sezonie zawodów z cyklu MaratonMTB.pl.


Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB są organizowane w ramach piątej edycji z serii MaratonMTB.pl 2022. Imprezy te będą odbywać się równolegle, na tych samych trasach, zapewniając uczestnikom ten sam poziom świadczeń oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle licencjonowanych kolarzy. Wyścig zostanie rozegrany zgodnie z zasadami UCI i PZKOL. Regulamin Mistrzostw znajdziecie TUTAJ.

Miejscem startu będzie dobrze znana już stałym bywalcom miejscówka, czyli Sucha Dolina i położony na końcu świata Ski Hotel (www.skihotel.pl). Podjeżdżając samochodem na parking przy starcie maratonu zapamiętajcie dobrze ostatnią „ścianę płaczu”, bo to właśnie ona będzie finałowym podjazdem tego dnia. Trzy dystanse dopasowane poziomem do możliwości i umiejętności każdego kolarza górskiego pozwolą poczuć ducha rywalizacji oraz rozkoszować się urokami Beskidu Sądeckiego w pełnej krasie. Barwny peleton ruszy jak zawsze punktualnie o godzinie 11:00. Zmagania rozpoczną się podjazdem na Obidzę i kolejno na Eliaszówkę. Trasa maratonu w Piwnicznej pozostaje niezmieniona już od wielu sezonów, bo organizatorzy wiedzą, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Teraz kilka cyferek dla tych, którzy nie boją się kolarskiej matematyki:

  • Quarter – 24 km i 1000 m w górę!
  • Half – 45 km i 2000 m w górę!!
  • Full – 67 km i 2700 m w górę!!!

Co Was czeka podczas imprezy MaratonMTB.pl w Piwnicznej? Na pewno nie zabraknie sztywnych, długich podjazdów, które wycisną z Was siódme poty. Najdłuższy podjazd ma – bagatela – 11 kilometrów… Jednak zwieńczeniem trudów wspinaczki będą rozległe panoramy – szczególnie widowiskowa będzie ta w drodze na szczyt Wielkiego Rogacza, z widokiem na Beskid Sądecki, Pieniny, Słowacki Spisz i majestatyczne Tatry w tle. To właśnie tam co roku nasi nieustraszeni fotografowie czyhają na Was w ukryciu, by ustrzelić najlepsze kadry, które potem umieszczacie z dumą na swoich profilach w mediach społecznościowych! Kto by nie chciał mieć takiej foty?

Ostatnie metry zweryfikują Waszą formę i pokażą kto poza żelazną łydą ma także mocną głowę. Na mecie, poza dopingiem kibiców, czekać będzie jak zawsze smaczny posiłek oraz mocna i pyszna kolarska kawa La Caffeina z ciasteczkiem, by uzupełnić stracone kalorie.

Podczas każdej edycji imprez z cyklu MaratonMTB.pl odbywają się również zawody dla najmłodszych adeptów rowerowego wtajemniczenia. MAPEI Kids Race to emocje na miarę nie tylko Mistrzostw Małopolski, ale nawet Mistrzostw Świata! Atmosfera rywalizacji przeplata się z dobrą zabawą i nauką postępowania fair play. Trasa jest dopasowana do wieku młodych kolarzy, tak by każdy dał radę dojechać z uśmiechem do mety. Udział w zawodach dla najmłodszych jest darmowy, a na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody.

Zapisz się już dziś na stronie www.maratonmtb.pl. Polub również profil imprezy w mediach społecznościowych, by na bieżąco otrzymywać newsy o trasach oraz zbliżających się wyścigach: instagram | facebook.

Odważ się stanąć w szranki z najlepszymi kolarzami z Małopolski!

COMMENTS

DISQUS: 0