Peter Sagan wystartuje w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim we francuskim Les Getsfot. James Startt

HomeSportZapowiedzi

Peter Sagan wystartuje w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim we francuskim Les Gets

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Informacja trochę sensacyjna, a trochę spodziewana po tym jak Peter Sagan zmienił drużynę na Total Energies, gdzie od samego początku podkreślana była większa swoboda w dobieraniu celów czy układania kalendarza startowego. Wcześniej w tym sezonie wystartował w amerykańskim gravelowym klasyku czyli UNBOUND GRAVEL. Teraz, jak się okazuje, zobaczymy go na starcie jednego z wyścigów Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim.


Peter Sagan po problemach zdrowotnych od jakiegoś czasu przebywa w Utah na zgrupowaniu, gdzie trenuje. Ostatnio pochwalił się w sieci zdjęciem, które nie zostało zrobione na szosie, a na rowerze górskim:

Jak się okazuje trening na rowerze górskim to nie była odskocznia od kilometrów na szosie, a celowy zabieg, który ma przygotować Słowaka do startu w wyścigu e-bike’ów w Les Gets. Rywalizacja na e-rowerach w ramach Mistrzostw Świata wprowadzona została do kalendarza w 2019 roku w Mont-Sainte-Anne. Pierwszymi historycznymi Mistrzami Świata eMTB zostali Nathalie Schneitter oraz Alan Hatherly. W 2020 w Leogang po tytuł sięgnął, wtedy jeszcze jako zawodnik U23, Tom Pidcock.

Peter Sagan nie pozostawia jednak złudzeń, że będzie się liczył w grze o medale. Priorytetem dla niego są przede wszystkim szosowe Mistrzostwa Świata pod koniec września, a start w Les Gets będzie raczej przysługą wobec marki Specialized, której jest od wielu lat ambasadorem.

Jak sam mówi – by walczyć o medale w kolarstwie górskim trzeba się temu całkowicie oddać, poświęcić wiele tygodni na trening.

Trzeba tu też przypomnieć, że Peter Sagan ostatnio na rowerze górskim startował w 2016 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, gdzie mimo nawiązania walki z czołówką przez powtarzające się defekty kół musiał ostatecznie wycofać się z rywalizacji.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w Les Gets we Francji odbędą się w dniach 24-28 sierpnia 2022.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0