Helta wygrywa w elicie | Podgórska i Krzystała na podium | Puchar Słowacji MTB XCO, Poráč (UCI C2)

HomeSportWyniki

Helta wygrywa w elicie | Podgórska i Krzystała na podium | Puchar Słowacji MTB XCO, Poráč (UCI C2)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Oczy większości kibiców kolarstwa górskiego w miniony weekend skupione były na Pucharze Świata MTB, który tym razem rozgrywany był w Kanadzie. Co prawda z reguły jest tak, że obecność wyścigu PŚ w kalendarzu UCI wyklucza inne zawody, ale nie jeśli rozgrywane są na innym kontynencie. Dlatego też w miniony weekend w Europie odbyło się kilka wyścigów, w tym także ten w miejscowości Poráč, gdzie odbył się piąty w tym sezonie wyścig z cyklu Pucharu Słowacji MTB XCO. Na starcie nie zabrakło Polaków, którzy nadawali mocne tempo całej rywalizacji.


W wyścigu elity mężczyzn Filip Helta nie miał sobie równych, przez cały czas kontrolując sytuację, by na metę dotrzeć z przewagą dwóch i pół minuty. Podium uzupełnili Matthew Wilson i Martin Haring.

Na 7. miejscu zameldował sie Łukasz Helizanowicz, a na 13. Piotr Śliwiński. Wyścigu nie ukończył Krzysztof Klimek.

Rywalizację elity kobiet zdominowała z kolei Tereza Tvaruzkowa, która z podobną co Filip Helta przewagą wjeżdża na metę. Na niższych stopniach podium Aleksandra Podgórska i Zuzanna Krzystała.

Niestety w przypadku wyścigu kobiet Słowacy zrobili bardzo krótki wyścig – czas najszybszej zawodniczki to ledwie jedna godzina i siedem minut.

Nie tylko na podium wyścigów elity mieliśmy „naszych”. Bogdan Czarnota wygrywa wyścig kategorii Masters B, w Młodzikach wygrywa Krzysztof Gdula , w Juniorach Młodszych Piotr Hankus. Z kolei w wyścigu Juniorów na drugim miejscu meldują się Leszek Jaśkiewicz, a trzecim Brajan Świder.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0