Jolanda Neff najszybsza w short track | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Mont-Sainte-Anne, Kanadafot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportWyniki

Jolanda Neff najszybsza w short track | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Mont-Sainte-Anne, Kanada

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mont-Sainte-Anne ma szczególne miejsce w historii kolarstwa górskiego będą miejscem rozgrywania Pucharu Świata od samego początku, od 1991 roku. To także ważne miejsce dla polskich zawodniczek – Mai Włoszczowskiej, która zdobyła tu tytuł Mistrzyni Świata a także Pauli Goryckiej, która sięgnęła po brązowy medal w orliczkach. MSA po covidowej przerwie wraca do kalendarza Pucharu Świata. Ostatni raz zawodnicy ścigali się tu w 2019 podczas Mistrzostw Świata.


Wyścig rozpoczął się od bardzo mocnej szarży Francuzki, Leny Gerault, która zdołała wypracować kilkanaście metrów przewagi co oznacza kilka sekund. Dramatycznie wyścig zaczął się dla Emilly Batty, która brała udział w kraksie, po której musiała się wycofać.

Już pod koniec drugiego okrążenia Francuzka nie jest w stanie utrzymać tej kilkusekundowej przewagi. Dojeżdża do niej kilka zawodniczek, a na trzecim okrążeniu (z ośmiu) do ataku przechodzi Rebecca McConnell, która próbuje odjechać. Rywalki jej nie pozwalają. Formuje się ośmioosobowa grupka w której jadą m.in. Keller, Neff, Terpstra, Batten czy Gibson, triumfatorka ze Snowshoe.

Do kontrataku ponownie przechodzi Lena Gerault, która wychodzi do przodu i prowadzi grupę.

Na piątym okrążeniu prowadząca grupka powiększa się o Bohe, Courtney i Seiwald. Gerault, McConnell i Keller próbują pilnować czuba stawki.

Dziesiątka zawodniczek wjeżdża wspólnie na kolejną rundę. Trzy okrążenia do końca. Inicjatywę przejmuje Gibson, ale zawodniczki trzymają się blisko siebie.

Przedostatnie okrążenie, nikt nie odpoczywa, podjazdy idą w korbach! Choć grupka jest zwarta, to tym razem z przodu Terpstra, a tuż za nią Jolanda Neff!

Ostatnie okrążenie, mocny atak Keller, ale odparty przez Gibson i Neff, które trzymają jej koło. Ta trójka się odrywa i prawdopodobnie między nimi rozegra się finisz.

Na jednym z ostatnich wiraży Neff wychodzi na prowadzenie. Wszystkie trzy zawodniczki w korbach jadą do końca. Tempo jest niesamowite.

Jolanda Neff po raz drugi w tym sezonie wygrywa wyścig short track!

Na drugim stopniu podium Gwendalyn Gibson, trzecia Alessandra Keller.

W pierwszym rzędzie w niedzielę zobaczymy także Anne Terpstra, Caroline Bohe, Kate Courtney, Rebeccę McConnell i Lenę Gerault.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0