Amerykanie, Gwendalyn Gibson i Christopher Blevins najlepsi w short tracku | Kontuzjowany Schurter | Puchar Świata MTB, Snowshoe, USA

HomeSportWyniki

Amerykanie, Gwendalyn Gibson i Christopher Blevins najlepsi w short tracku | Kontuzjowany Schurter | Puchar Świata MTB, Snowshoe, USA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścigiem short track elity kobiet rozpoczął się Puchar Świata w kolarstwie górskim w amerykańskim Snowshoe. Stawka zawodniczek trochę inna niż ta, do której przyzwyczailiśmy się oglądając wyścigi na starym kontynencie. Na liście startowej były m.in. Savilla Blunk, Kelsey Urban, Kate Courtney, Haley Batten czy Gwendalyn Gibson, która zaskoczyła wszystkich – kibiców i zawodniczki. W drugiej kolejności na trasę ruszyli zawodnicy elity mężczyzn.


Trasa w Snowshoe to wąski kręty start, kilka naprawdę sztywnych podjazdów a do tego w tym roku wszechobecna mgła i wilgoć sprawiła, że podłoże bardziej przypominało bardziej to z zawodów przełajowych. ;)

Już zaraz po starcie Jenny Rissveds odjechała od rywalek. Jej koło próbowały trzymać m.in. Alessandra Keller, Anne Terpstra czy Jolanda Neff. W czołówce było tez widać Kate Courtney czy Savillę Blunk. W połowie wyścig Szwedka przeprowadza mocny atak budując widoczną przewagę, która sprawia wrażenie, że może udać się dowieźć ją do mety.

Na przedostatnim okrążeniu do Jenny niebezpiecznie blisko zbliża się do Szwajcarka, Alessandra Keller. Na trzecim miejscu jedzie Anne Terpstra. Na finałowym okrążeniu mamy niesamowity zwrot akcji, do walki o podium włącza się Gwendalyn Gibson, która wyprzedza po kolei zawodniczki. Wydaje się, że o zwycięstwo będą walczyć Jenny i Alessandra, ale Gibson wjeżdża między nie i mocno finiszuje wjeżdżając jako pierwsza na metę.

W wyścigu mężczyzn od startu mocno ruszył Vlad Dascalu, za nim jechał Nino Schurter i we dwóch zrobili minimalną przewagę nad goniących ich peletonem. Po dwóch z siedmiu okrążeniach peleton liczący ponad 20 zawodników zjeżdża się w jedną grupkę. Na kolejnej rundzie Nino Schurter jadąc na trzecim miejscu prawdopodobnie popełnia błąd, który kończy lotem przez kierownicę na zjeździe z małego mostku. Upada na asfalt, widać potężny grymas bólu, a w kolejnych ujęciach widzimy, że rundę opuszcza na noszach…

Wracając do wyścigu przez chwilę z przodu jedzie David Valero Serrano, ale na jednym z zakrętów ma problem z trakcją i upada. Przez chwilę na prowadzeniu jedzie Christopher Blevins, ale później ponownie na czoło wysuwa się Vlad Dascalu.

Jasnym jest, że walka o wygraną oraz miejsca na podium rozegra się między Vladem Dascalu, Luca Braidot, Titouan Carodem, Sebastianem Fini i Christopherem Blevinsem.

Rumun cały czas jedzie na prowadzeniu, Blevins na jednym z zakrętów ciasno wyprzedza Caroda, który odpada z walki o podium. Luca Braidon nie jest w stanie utrzymać koła Amerykanina. Ostatnia prosta, sprint między Dascalu i Blevinsem rozegrany na korzyść Amerykanina.

Christopher Blevins, Mistrz Świata MTB XCC, tak jak w 2021, ponownie wygrywa wyścig short track w Snowshoe!

Bartłmiej Wawak jedzie dobry wyścig, cały czas widać go w czołówce stawki, ze stratą ledwie kilku sekund, by ostatecznie dojechać na 20. miejscu ze stratą pół minuty, co daje trzeci rząd na niedzielnym wyścigu cross country (XCO).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0