Karol Rożek wygrywa Bike Atelier MTB Maraton w Jeleśnifot. Devil On Bike Photo

HomeSport

Karol Rożek wygrywa Bike Atelier MTB Maraton w Jeleśni

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To był szósty wyścig w tym sezonie w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton rozgrywanego przede wszystkim na terenie województwa śląskiego. Tym razem gospodarzem była miejscowość Jeleśnia w powiecie żywieckim, a na uczestników czekało iście górskie ściganie – na najdłuższym dystansie blisko 70 km i ponad 2300 metrów przewyższenia.


Rywalizacja na dystansie PRO została zdominowana przez dwóch zawodników elity – Karola Rożka (7R Rowmix p/b 72D) oraz Michała Palutę (JBG-2 CryoSpace), a pokonanie całej trasy zajęło im niespełna trzy godziny. Niestety upadek zawodnika JBG-2 CryoSpace pod koniec wyścigu wyeliminował go z walki o wygraną. Na metę dociera ze stratą ponad minuty do Karola Rożka. Podium uzupełnia Michał Glanz.

Tylko dwie zawodniczki elity na tym dystansie – Aleksandra Andrzejewska (CST Accent Team), która na pokonanie trasy potrzebuje trzech godzin i czterdziestu minut oraz Monika Wrona, która na dotarcie na metę potrzebowała dodatkowej pół godziny.

Pełne wyniki

Na tym samym dystansie rywalizują także zawodnicy bez licencji. Wygrywa Adrian Brzózka przed Ondrejem Rakusem i Karolem Sładkiem. Wśród kobiet wygrywa Katarzyna Galewicz przed Olgą Półtorak i Justyną Frączek.

Pełne wyniki

Równolegle odbywa się także rywalizacja na krótszym dystansie HOBBY, gdzie organizatorzy przygotowali trasę liczącą 41 km i prawie 1300 metrów przewyższenia. Najszybszy zawodnik, Arkadiusz Skałka, potrzebuje blisko dwóch godzin na pokonanie tego dystansu. Podium uzupełniają Patryk Jahn i Jakub Grycman. Najszybszą kobieta jest Karolina Mikołajewska, a na podium wjeżdżają także Michalina Bąk Puchałka i Anna Kaczmarzyk.

Pełne wyniki

Kolejne zawody z cyklu Bike Atelier MTB Maraton dopiero 21 sierpnia w Psarach. Wcześniej jednak jeszcze nowa etapówka Jura MTB Race, która zaplanowana jest na 13-15 sierpnia.

fot. Devil On Bike Photo


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0