Bike Maraton w Obiszowie, Baba Jaga na gravelu.

HomeSportZapowiedzi

Bike Maraton w Obiszowie, Baba Jaga na gravelu.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Chwilowa przerwa od gór przyniesie nam Bike Maraton w gościnnej Gminie Grębocice, ze startem i metą w Obiszowie, z interwałową trasą na krótszych niż zazwyczaj w Bike Maratonie rundach, z letnią, piknikową atmosferą, z najlepszą w sezonie wyżerką i powrotem do rywalizacji na gravelach. Odpoczynek od solidnego górskiego ścigania na pewno się przyda, ale starzy wyjadacze doskonale wiedzą, że płaskiej nudy w Obiszowie nie będzie. Ta lokalizacja wydaje się idealna właśnie teraz, biorąc pod uwagę ostatnią edycję cyklu w ramach Ultra Bike Maratonu w Bielawie i przed mocnym wyścigiem w Kowarach. Niektórym zawodnikom wygodniej też pewnie będzie wrócić na trasy maratonów z zakończonych niedawno Mistrzostw Polski XCO, wybierając wyścig o takiej właśnie charakterystyce.


W najbliższą niedzielę, 31lipca, zapraszamy więc na Bike Maraton w Obiszowie! Mało tego, w sobotę, 30 lipca, na szosy Gminy Grębocice wyruszy Szosowy Klasyk, czyli kolejna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a w związku z Kolarskim Weekendem odbędzie się w niedzielę kolejna tura wyścigów dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race. Zwyczajowa kolejność dni Kolarskiego Weekendu jest więc tym razem odwrócona – najpierw szosa, potem MTB!

Wyjątkowo zmieni się też pora startu dystansu GIGA (91 km), pamiętać należy, że ruszamy o godzinie 10:30!

Potem już wszystko, jak dotychczas – CLASSIC (25 km) i MEGA (56 km) startują w sektorach od godziny 11:00.

FUN (15 km) start o 11:35. Dodatkowa klasyfikacja graveli obowiązuje na dystansach MEGA i GIGA.

Wraca też w Obiszowie loteria fantowa „Jedziemy z pomocą”. W tym sezonie organizatorzy wspomagają zbiórkę fundacji „Słoneczko” na rzecz Weroniki Szynal i jej walki o odzyskanie wzroku: https://bikemaraton.com.pl/loteria-jedziemy-z-pomoca/

Za start w Bike Maratonie Obiszów czekają bandanki z logiem BM pod kask rowerowy, a na debiutantów w tegorocznym cyklu, którzy po raz pierwszy pojawią się właśnie w Obiszowie, czekają pamiątkowe koszulki.

Do tego oczywiście legendarne kiszone ogórki, pyszne ciasta, domowe zupy i chleb ze smalcem. Makaron też będzie. ;-)

Zapisy cały czas możliwe są online i będą też możliwe w biurze zawodów na miejscu – zarówno dzień przed wyścigiem (17:00 – 20:00), jak i w dniu zawodów.

Biuro zawodów – link

Zgłoszenia: link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0