Paula Gorycka najlepszą zawodniczką Elity | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

HomeSportWyniki

Paula Gorycka najlepszą zawodniczką Elity | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dawno nie było tak wyrównanej i zaciętej rywalizacji w elicie kobiet. Dawno w grze o medale nie było tylu zawodniczek. Pierwsze Mistrzostwa Polski bez udziału Mai Włoszczowskiej oraz Katarzyny Solus Miśkowicz otworzyły drogę do walki o najwyższy stopień podium, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.


Wyścig zaplanowany został na sześć pełnych rund. Wiadomym było, że rozegra się walka między Paulą Gorycką, Gabrielą Wojtyłą, Klaudią Czabok, Aleksandrą Podgórską i orliczką Matyldą Szczecińską.

Bardzo mocno od startu ruszyła Paula Gorycka, której udało się wypracować kilkanaście sekund przewagi. Za jej plecami jechała dwójka – Matylda Szczecińska i Aleksandra Podgórska oraz Gabriela Wojtyła, która próbowała utrzymać koło rywalek. Matylda Szczecińska odrywa się od grupki i powoli kasuje kolejne sekundy przewagi Pauli Goryckiej. Za jej plecami o trzecią lokatę tasują się Ola Podgórska, Gabriela Wojtyła i Klaudia Czabok. Dalej jadą m.in. Zuzanna Krzystała i druga orliczka, Milena Drelak, a także Tosia Białek i Julia Zięba.

Na trzecim okrążeniu Matylda Szczecińska najpierw dojeżdża, a później wyprzedza Paulę Gorycka. Różnica między zawodniczkami na początku wynosi kilka, później kilkanaście sekund. W pewnym momencie różnica sięga pół minuty. Za plecami tej dwójki, ze stratą kilkunastu sekund do Pauli Goryckiej, jedą cały czas razem Ola Podgórska i Klaudia Czabok. Gabriela Wojtyła traci kilka sekund.

Na dwa okrążenia do końca z przodu bez zmian. Prowadzi Matylda Szczecińska, za nią Paula Gorycka. Na tej rundzie razem jadą Ola Podgórska i Gabriela Wojtyła, które walczą o trzecie miejsce. Pół minuty za nimi Klaudia Czabok. Blisko 40 sekund do Klaudii traci Zuzanna Krzystała i wydaje się, że 6. miejsce to jest to na czym się skończy.

Wyścig trwa już ponad godzinę, zmęczenie zaczyna dawać się we znaki Matyldzie, której przewaga zaczyna topnieć, na końcówce pierwszego podjeźdzu Expert Climb Paula Gorycka ponownie wychodzi na prowadzenie, a Matylda Szczecińska z minuty na minutę traci kolejne sekundy. Zmęcznie utrudnia koncentrację, pojawiają się błędy, nawet upadek. Z pierwszego miejsca spada na kolejne lokaty.

Paula Gorycka wjeżdża na metę jako pierwsza zawodniczka w elicie. Za nią linię mety przekraczają – jako medalistki uzupełniając niższe stopnie podium – Klaudia Czabok i Gabriela Wojtyła.

Na 4. i 5. miejscu odpowiednio Aleksandra Podgórska i Zuzanna Krzystała. Na 6. miejscu open, ze stratą dwóch i pół minuty do Pauli Goryckiej wjeżdża Matylda Szczecińska, która jest jednocześnie pierwszą Orliczką.

Elita kobiet:

  1. Paula Gorycka – Struby BiXS
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Gabriela Wojtyła – Superior Zator

U23 kobiety:

  1. Matylda Szczecińska – Kross ORLEN Cycling Team
  2. Milena Drelak – RK Exclusive Doors MTB Team
  3. Julia Zięba – Świętokrzyskie Cycling Team

Pełne wyniki

W tle wyścigu elity kobiet odbywał się także wyścig Juniorek, gdzie zgodnie chyba z oczekiwaniem wszystkim, od startu bardzo mocno ruszyła Natalia Grzegorzewska, która już po pełnym okrążeniu miała ponad minutę przewagi nad jadącą na trzecim miejscu Kingą Żur. Wyścig został zaplanowany na jedno okrążenie mniej niż elity kobiet. W grze o trzecie miejsce były Tatiana Gromada i Katarzyna Praszczałek. Niestety Tatiana wskutek upadku ma defekt droppera i musi zatrzymać się na boksie, co niestety zajmuje dużo czasu i już nie mieści się w limicie 80%. Wyści bez dubla kończą tylko cztery zawodniczki z trzynastu, które wystartowały.

Juniorki:

  1. Natalia Grzegorzewska – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Kinga Żur – Świętokrzyskie Cycling Academy
  3. Katarzyna Praszczałek – RK Exclusive Doors MTB Team

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0