Marcin Kawalec najlepszy w Masters I | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

HomeSportWyniki

Marcin Kawalec najlepszy w Masters I | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim rozpoczął się od wyścigu towarzyszącego dla Amatorów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy jechali po uroszczonej trasie, bez zjazdu do Czarciego Jaru oraz podjazdu Widokowego. O 10:15 na trasę ruszyli zawodnicy kategorii Masters I, a dwie minuty później zawodnicy kategorii Cyklosport.


Wyścig Amatorów po niespełna 40 minutach (trzy okrążenia) wygrywa Wojciech Karpierz przed Krzysztofem Lenartowskim i Piotrem Iciaszkiem. Wśród kobiet, po 50 minutach jazdy, wygrywa Alicja Marciniec przed Magdaleną Górą i Sylwią Górną.

Pełne wyniki

W wyścigu Masters I wywalczonego rok temu tytułu broni Tomasz Niedźwiecki. Od startu jedzie w czołówce, ale jego koło trzyma mocno Marcin Kawalec. W pewnym momencie na przód wychodzi Adrian Rzeszutko, ale nie utrzymuje się na tej lokacie zbyt długo. Tomek i Marcin dojeżdżają do niego i ponownie wychodzą na prowadzenie.

Za ich plecami na czwartym miejscu równo jedzie Mateusz Wielgos, a dalej Arek Paszenda. W pierwszej dziesiątce jadą także Michał Gołębiewski, Paweł Baranek, Łukasz Matusiak czy Adam Cieślar. Ten ostatni rozkręca się z okrążenia na okrążenie, w tym samym czasie za mocny start zaczyna płacić Arek Paszenda, który spada na kolejne lokaty. Na ostatnią rundę Adam Cieślar wjeżdża razem z Mateuszem Wielgosem i już wiadomo, że zawodnik JBG-2 nie odpuści, a czwarte miejsce jest w zasięgu.

W tym samym czasie na przód wychodzi Marcin Kawalec, którego koła próbuje pilnować Tomek Niedźwiecki. Różnica między zawodnikami to kilka, czasem kilkanaście sekund. Wydaje się, że wyścig może skończyć się sprintem na kreskę.

Za nimi zamieszony, ze stratą minuty jedzie Adrian Rzeszutko – bez szans na wbicie oczko wyżej i też niezagrożony przez kolejnych zawodników, także z minutową przewagą.

Marcin Kawalec wjeżdża na metę z minimalną przewagą 10 sekund nad Tomaszem Niedźwieckim, który na mecie mówi, że szykował się na wyścig dłuższy o rundę, czyli w okolicach jednej godziny i piętnastu minut. Wyścig jednak kończy się po niespełna 62 minutach.

Trzeci na mecie Adrian Rzeszutko, a dalej Adam Cieślar i Mateusz Wielgos.

  1. Marcin Kawalec – IMMotion Specialized Skoda Gall ICM
  2. Tomasz Niedźwiecki – Pustuła Team
  3. Adrian Rzeszutko – Niestowarzyszony

Pełne wyniki

W tle rywalizacji Master I odbywa się wyścig kategorii Cyklosport, gdzie z powodzeniem wywalczonej rok temu koszulki Mistrza Polski broni Damian Staroń. Dominuje w swojej kategorii cały czas kontrolując wyścig, by ostatecznie na mecie zameldować się z przewagą ponad trzech minut nad drugim Adrianem Zimnym. Podium uzupełnia Kacper Jabłoński.

Jak wspomina na mecie – od przyszłego roku ściganie zrobi się trochę bardziej poważne, bo wchodzi już w kategorię Masters I.

  1. Damian Staroń – Ski&Bike House Team
  2. Adrian Zimny – Zak Protour Racing Team
  3. Kacper Jabłoński – Strefasportu.pl MW Invest Team

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0