Warszawski Klub Kolarski najlepszą drużyną w Polsce | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorcefot. Jan Miazek

HomeSportWyniki

Warszawski Klub Kolarski najlepszą drużyną w Polsce | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross country rozgrywane w tym roku w Boguszowie Gorcach rozpoczęły się tradycyjnie już najpierw uroczystym otwarciem, gdzie w imieniu zawodników przy Mazurku Dąbrowskiego biało-czerwoną flagę na maszt wciągnęła Natalia Grzegorzewska a przysięgę złożył Filip Brzóska. Kilkanaście minut później rozegrana została sztafeta drużynowa, która przyniosła wiele przetasowań, by ostatecznie najlepszą drużyną została czwórka zawodników z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.


Ze zgłoszonych 12 drużyn na starcie ostatecznie stawiło się ostatecznie 10 – niektóre, bardziej liczne kluby wystawiły po dwa składy. Ze względu na dołączenie do piątkowego programu rywalizacji short track do startu w sztafecie dopuszczono start zawodników kategorii Masters, z czego skorzystała ostatecznie tylko jedna ekipa – Pho3nix Cycling Team, która jako trzeciego zawodnika wystawiła Bogdana Czarnotę.

I to właśnie zawodnik Pho3nix Cycling Team, Brajan Świderski najlepiej pierwszą rundę wykręcając najlepszy czas i startując Piotrka Hankusa. Tuż za nim swoją zmianę zakończył Łukasz Helizanowicz z KS Luboń Skomielna Biała startując Jakuba Półchłopka. Kolejny był Mateusz Szyszko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego startując Tosię Białek, ale tu różnica już wynosiła około pół minuty. Bardzo blisko za Mateuszem swoje zmiany skończyli także Krzysztof Klimek z RK Exclusive Doors i Jakub Kowalczyk z Mitutoyo AZS Wratislavia.

Jakub Półchłopek szybko wyprzedził Piotrka Hankusa dając swojej drużynie prowadzenie na ponad 20 sekund. Za plecami tej dwójki zawodnicy RK Exclusive Doors i Mitutoyo AZS Wratislavia. Warszawski Klub Kolarski spada na 6. miejsce, ale jak się później okaże nic straconego.

Na trzeciej zmianie na prowadzenie wychodzi Bogdan Czarnota, za nim Cyprian Świderski, Milena Drelak i Paweł Garczyk.

Wydaje się, że ta kolejność raczej zostaje utrzymana, bo na ostatnią zmianę ruszają Zuzanna Krzystała, ze stratą 20 sekund Natalia Grzegorzewska, a dalej – prawie w tym samym momencie Piotr Kryński i Maksymilian Wiśniowski.

Tuż przed Czarcim Jarem starta Natalii Grzegorzewskiej wynosi już tylko kilka sekund i wydaje się, że wyprzedzenie zawodniczki Pho3nix Cycling Team wkrótce się wydarzy. Niestety na zjeździe Natalia zalicza upadek, Zuzanna odjeżdża. W tym samym czasie do zawodniczek zbliżają naciągający się co chwila Piotr Kryński i Maks Wiśniowski. Wyprzedzają obie zawodniczki i już wiadomym jest, że to między sobą rozegrają walkę o złoto. Za ich plecami też walka, o trzecie miejsce. Niestety Natalia zalicza drugi upadek i zamiast zmniejszać, powiększa swoją stratę do Zuzanny.

Czwarta, ostatnia zmiana, Piotra Kryńskiego daje zwycięstwo Warszawskiemu Klubowi Kolarskiemu. Maks Wiśniowski na metę wjeżdża ze stratą zaledwie dwóch sekund. Trzecie miejsce broni Zuzanna Krzystała.

Wyniki:

  1. Warszawski Klub Kolarski – Mateusz Szyszko, Antonina Białek, Paweł Garczyk, Piotr Kryński
  2. RK Exclusive Doors MTB Team – Krzysztof Klimek, Piotr Śliwiński, Milena Drelak, Maksymilian Wiśniowski
  3. Pho3nix Cycling Team – Brajan Świder, Piotr Hankus, Bogdan Czarnota, Zuzanna Krzystała

Pełne wyniki

Wszystkie aktualne informacje o tegorocznych Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim znajdziesz na dedykowanej stronie live.mtb-xc.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0