Kask rowerowy MET Veleno – jeden by rządzić wszystkimi ;)

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Kask rowerowy MET Veleno – jeden by rządzić wszystkimi ;)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trudno powiedzieć, czy zasada n+1 dotycząca rowerów ma także zastosowanie w przypadku kasków. Co prawda sam mam kilka, ale w zasadzie używam prawie cały czas tylko jednego i to niezależnie, czy wybieram rower górski, gravel czy przełajówkę (na szosie nie jeżdżę). Kask jest – oprócz dbania o nasze bezpieczeństwo – bez wątpienia jednym z elementów jeśli nie kolarskiej stylówki, to po prostu spełnia też kwestie estetyczne.


Włoski producent, właściciel marki MET zaprezentował nową odsłonę sportowego kasku Veleno, w dwóch opcjach – standardowej oraz wyposażonej w zwiększającą bezpieczeństwo technologii MIPS. Choć w DNA modelu Veleno stoi sportowy duch MTB, to tym razem producent chciał pogodzić charakter wzornictwa z uniwersalnością jeśli chodzi o zastosowanie. Z definicji kask ma pasować „na każdą okazję”, niezależnie od tego czy wybieramy rower górski, szosowy, gravel czy przełajówkę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego też kask wyposażony jest w rozwiązanie Safe-T Upsilon, czyli system tłumienia gwarantujący równomierne rozłożenie nacisku, bez ryzyka nacisku punktowego na głowę. Dodatkowo zewnętrzna w pełni poliwęglanowa powłoka gwarantuje większą trwałość samego kasku i odporność np. na zarysowania.

Konstrukcja kasku MET Veleno dzięki 26 otworom oferuje bardzo dobrą wentylację . Bez problemu też umieścimy w kasku okulary, czy to podczas przerwy czy na podjeździe.

Mając zastosowanie zarówno w cięższym terenie, jak i tym mniej wymagającym czy na szosie kask wyposażony jest w zdejmowany daszek, którego mocowania są dyskretnie wkomponowane w sam kask, nie zaburzając jego estetyki.

Kask MET Veleno występuje w sześciu wersjach kolorystycznych, a według producenta jego waga to 355 gram.

Dystrybutorem w Polsce jest firma Velo, aktualną ofertę, dostępność i cenę można sprawdzić w linku.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0