ZAPOWIEDŹ | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Vallnord, Andora

HomeSportZapowiedzi

ZAPOWIEDŹ | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Vallnord, Andora

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Jeśli ściganie na wysokości tysiąca metrów w Lenzerheide było dla zawodników uciążliwe, to co powiedzieć o wyścigu na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów w Andorze? Na pewno nie będzie tu żadnego przypadku. Tylko najlepiej przygotowani, nie tylko mentalnie, fizycznie czy motorycznie, ale także do jazdy na wysokości będą rozdawać karty w najbliższy weekend. W Vallnord rywalizować będą, podobnie jak w Szwajcarii, zarówno specjaliści od zjazdu (DHI), jak i od cross country (XCO).

Advertisement

Oficjalne treningi trwają już od wtorku, co oznacza, że w zasadzie prosto ze Szwajcarii przemieścili się na granicę Francji i Hiszpanii zamieniając Alpy na Pireneje.

W elicie kobiet mamy powtórzenie stawki zawodniczek z Lenzerheide z wyłączeniem Loany Lecomte. Niestety nadal nie będzie nam dane dojrzeć wśród zawodniczek tęczowej koszulki Mistrzyni Świata, bo Evie Richards na kilka dni przed startem w Szwajcarii miała potwierdzony wynik na Covid-19, co mając na uwagę to jakie spustoszenie w organizmie potrafi zrobić ta choroba, od razu oznaczała kilka tygodni przerwy od ścigania. Mam nadzieję, że zobaczymy ją na kolejnych rundach Pucharu Świata za oceanem.

Zapowiada się zacięta i wyrównana walka między m.in. Jenny Rissveds, Rebeccą McConnell, Jolandą Neff, Alessandrą Keller czy Pauline Ferrand Prevot.

W elicie mężczyzn stawka będzie powiększona m.in. o Ondreja Cinka, który ze względu na chorobę nie mógł się pojawić w Lenzerheide. Czech ma za sobą zgrupowanie wysokogórskie w Livigno, więc w Andorze powinien się dobrze odnaleźć. Oczywiście nie jest tak ościgany jak reszta stawki, ale na pewno głodny rywalizacji i gotowy do walki.

Na pewno po raz kolejny zobaczymy zaciętą rywalizację między Szwajcarami czyli Nino Schurterem i Mathiasem Fluckigerem, oby tylko dobrych emocji! Wyścig w Lenzerheide pokazał, że zawodników gotowych nawiązać bezpośrednią rywalizację z nimi nie brakuje, więc pozostaje nam tylko odliczać godziny do startu wyścigu.

Na starcie tylko trójka Polaków – w Orliczkach Matylda Szczecińska, a w Elicie Paula Gorycka i Bartłomiej Wawak. Zarówno Paulę, jak i Barta zobaczymy na starcie piątkowego wyścigu short track.

Listy startowe

Program – short track, zjazd, cross country

Piątek, 15 lipca 2022:

  • 17:30 – short track (XCC) – Elita Kobiet
  • 18:15 – short track (XCC) – Elita Mężczyzn

Sobota, 16 lipca 2022:

  • 9:45 – zjazd (DHI) – Juniorzy
  • 10:30 – zjazd (DHI) – Juniorki
  • 12:30 – zjazd (DHI) – Elita Kobiet
  • 13:30 – zjazd (DHI) – Elita Mężczyzn

Niedziela, 17 lipca 2022:

  • 8:30 – cross country (XCO) – U23 Kobiety
  • 10:15 – cross country (XCO) – U23 Mężczyźni
  • 12:20 – cross country (XCO) – Elita Kobiety
  • 14:50 – cross country (XCO) – Elita Mężczyźni

Pełny program

Transmisja

Ja zwykle wszystkie wyścigi elity – piątkowy short track, sobotni zjazd i niedzielne cross country będą do obejrzenia tradycyjnie na Red Bull TV – na stronie internetowej redbull.com oraz w aplikacjach Red Bull na urządzenia mobilne, telewizory smart oraz konsole.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0