Ucieczka od cywilizacji – MaratonMTB.pl w Bukowsku. Już 24 lipca!

HomeSportZapowiedzi

Ucieczka od cywilizacji – MaratonMTB.pl w Bukowsku. Już 24 lipca!

Dzika natura poprowadzi zawodników malowniczymi trasami z dala od miejskiego zgiełku. Ukryta na końcu świata gmina Bukowsko na Podkarpaciu już po raz drugi ugości rowerzystów z różnych zakątków Polski, spragnionych rywalizacji i prawdziwej górskiej jazdy. Wieś położona 16 kilometrów na południowy zachód od Sanoka, na Pogórzu Bukowskim, zaskoczy nie tylko spokojem i gościnnością lokalesów, ale przede wszystkim fenomenalnymi trasami MTB i widokami, dzięki którym serce zabije mocniej nie tylko na podjazdach.


Co czeka na zawodników już w niedzielę 24 lipca? Ci, którzy startowali w Bukowsku w ubiegłym roku z pewnością nie będą rozczarowani. Trasa ewoluowała, by stać się jeszcze bardziej widokową i niezapomnianą. Punktualnie o godzinie 11:00 z centrum Bukowska wystartują wszystkie trzy dystanse, by już po kilkuset metrach rozpocząć selektywny podjazd na Tokarnię (778 m n.p.m.). Tutaj stawka z pewnością się rozciągnie. Bez względu na to do którego „wagonu” trafisz, maratoński pociąg na szczycie przystanie na ułamek sekundy, by podziwiać oszałamiającą panoramę licznych szczytów Beskidu Niskiego, rozległe Pogórze Dynowskie i Bukowskie oraz Bieszczady. A przy dobrej pogodzie nawet skaliste wierzchołki Tatr!

Tokarnia wyróżnia się także potężnym, widocznym z daleka, przekaźnikiem telefonii komórkowej. Dominujący do tej pory las jodłowy i bukowy ustąpi rozległym łąkom i pastwiskom. Zjazd do Karlikowa da kolarzom chwilę wytchnienia przed czyhającą na nich ścianą płaczu na Rzepedkę. Łydki zapłoną żywym ogniem już po raz drugi tego dnia. Bukowsko to podjazdy, na których większość zawodników będzie zadawać sobie niejeden raz pytanie: „po co mi to było?” oraz zjazdy długie niczym bieszczadzkie połoniny, podczas których szybko pójdą w niepamięć trudy wspinaczki. Zmagania jak zawsze uchwyci sprawne oko naszych fotografów.

A teraz trochę cyferek dla tych, co lubią statystyki. Maraton rowerowy w Bukowsku to już czwarta tegoroczna edycja cyklu MaratonMTB.pl. To trzy dystanse do wyboru – o różnych długościach trasy, dopasowanych poziomem trudności do możliwości każdego aktywnego rowerzysty górskiego. Na początek dystans Quarter, czyli 32 km i 1000 metrów przewyższeń. Dla tych, którzy ściganckie początki mają już dawno za sobą organizator przygotował dystans Half – 48 kilometrów z przewyższeniami na poziomie 1500 metrów. Maratońskie „konie” z pewnością już szykują kopyta na dystans Full, czyli 64 km i 2 km w pionie!

Najmłodsi rowerzyści zmierzą się natomiast w wyścigu MAPEI Kids Race. To doskonała okazja do zarażenia dziecka miłością do sportowej rywalizacji. W oczekiwaniu na tatusiów lub mamy startujące w dorosłym maratonie warto sprawdzić swoje siły w gronie rówieśników. „Terenową” trasę dopasowano do możliwości maluchów, a nastawiona jest przede wszystkim na wspaniałą zabawę i niezapomniane emocje. Kibice zagrzewający do walki, charyzmatyczny „trenejro” oraz pamiątkowy medal z pewnością zostaną w pamięci całej rodziny na długi czas. Udział w zabawie dla najmłodszych jest darmowy, a na zwycięzców czekają miłe upominki.

Wjeżdżając na metę (bez względu na to, na której pozycji w rankingu) gwarantujemy Ci, że poczujesz się jak zwycięzca. Miasteczko zawodów w Bukowsku będzie tętnić życiem niczym kolorowy festyn z muzyką, różnymi atrakcjami i pysznym jedzeniem. Więcej informacji o trasach oraz zapisy online znajdziesz na stronie www.maratonmtb.pl. Koniecznie polub profil imprezy w mediach społecznościowych (facebook / instagram), by na bieżąco otrzymywać newsy o trasach oraz zbliżających się wyścigach.

Odważ się wystartować w Maratonie MTB na końcu świata!

COMMENTS

DISQUS: 1