Mathias Flueckiger wygrywa short track (XCC) | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andora

HomeSportWyniki

Mathias Flueckiger wygrywa short track (XCC) | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andora

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzydniowa rywalizacja zaczyna się tradycyjnie wyścigiem shor track w wykonaniu elity kobiet oraz elity mężczyzn. Vallnord ulokowane na ponad dwóch tysiącach metrów nad poziomem morza dodatkowo potęguje trudne wyzwanie jakim jest rywalizacja w kolarstwie górskim.


Zaczęło się niesamowitym tempem i wzniesionym tumanem kurzu. Już jadąc w drugiej dziesiątce zawodnicy na niektórych sekcjach mają spory problem z widocznością.

Od startu z przodu trzyma się Mathias Fluckiger, który jedzie w białej koszulce lidera klasyfikacji generalnej. Koła Szwajcara pilnuje Alan Hatherly czy Maxime Marotte. W czubie widzimy też kolejnych Szwajcarów – Thomas Litscher czy Filippo Colombo. Jest także Vlad Dascalu. Drugiej grupie, goniącej czołówkę przewodzi Nino Schurter.

Na trzecim z siedmiu okrążeń na prowadzenie wychodzi Thomas Litscher, a za nim Fluckiger, Hatherly, Dascalu czy Marotte. Niewielkie różnice między zawodnikami. Pojawia się tam też aktualny Mistrz Świata, Christopher Blevins.

Wjeżdżając na czwarte okrążenie w 10 sekundach zamyka się blisko 20 zawodników czyli połowa stawki.

W połowie wyścigu zawiązuje się siedmioosobowa grupa, której cały czas przewodzi Litscher. Jadą tam też Fluckiger, Marotte, Colombo, Braidot, Hatherly i Dascalu.

Na jednym z podjazdów Luca Braidot atakuje i wychodzi na prowadzenie grupy. Włochowi udaje się minimalnie oderwać od grupy, a w zasadzie ją trochę poszarpać. Na trzy okrążenia do końca wjeżdża na kolejną rundę z przewaga trzech sekund.

Jedynym zawodnikiem, który w miarę trzyma kontakt z Braidot to Mathias Fluckiger. Swoich sił próbuje także Alan Hatherly, którzy też odrywa się od grupki.

Przed wjazdem na ostatnie okrążenie Włochowi spada łańcuch i musi się zatrzymać. Tym samym Flueckiger wychodzi na prowadzenie, a za nim jadą Hatherly i Dascalu. Braidot szybko się zbiera i jedzie na czele goniącej pierwszą trójkę grupki. Różnica to jednak kilka sekund i trudno raczej będzie to skasować.

Na jednym z ostatnich podjazdów Fluckiger atakuje jeszcze mocniej, ale Hatherly i Dascalu nie odpuszczają. Mimo wszystko aż do mety nie mamy zmiany w kolejności.

Mathias Flueckiger zalicza czwartą wygraną w short tracku.

Bartek Wawak na 21. miejscu ze stratą tylko 41 sekund!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0