Jakub Brutkowski (Huragan Wołomin): „to była duża niespodzianka”  | Finał OOM, Orawka

HomeSportKomentarze

Jakub Brutkowski (Huragan Wołomin): „to była duża niespodzianka” | Finał OOM, Orawka

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim czyli Mistrzostwa Polski dla kategorii Juniora Młodszego i Juniorki Młodszej to stały punkt w programie sezonu, ale może po raz ostatni, bo jest plan by od przyszłego roku rywalizację włączyć na stałe do programu Mistrzostw Polski MTB.


Tegoroczna edycja przyniosła kilka niespodzianek. Mocny upadek Jakuba Półchłopka wyeliminował go z walki o podium, podobnie gorzej dysponowany był Kacper Doppke, który dzień wcześniej wyszlifował na asfalcie. Sytuację wykorzystali Maciej Jarosławski, który wygrał z mocną przewagę całą rywalizację, a na drugim miejscu zameldował się Jakub Bratkowski z Kobyłki.

Komentarz postartowy:

Moje miejsce było z pewnością dużą niespodzianką. Sam nie spodziewałem się tak świetnego rezultatu. Trasa w Orawce była bardzo wymagająca fizycznie z powodu długich stromych podjazdów. W miejscu gdzie mieszkam – Kobyłce, czyli na Mazowszu nie ma mowy o znalezieniu równie wymagających górek, dlatego przydał się dobrze dopasowany plan treningowy przygotowany przez mojego Trenera. Sam start wyglądał jak zwykle, czyli z początku dość daleko, następnie przebijanie się do przodu i odrabianie strat z rundy na rundę. Z tą różnicą, że tym razem odrabianie strat szło nadspodziewanie łatwo. Myślę że ułatwiły to długie podjazdy, na których było miejsce do wyprzedzania.

Po paru przetasowaniach w czołówce na pół rundy do końca znalazłem się na drugim miejscu. Wiedziałem wtedy, że jak pójdę do końca na 100% to utrzymam tę pozycję. Na jednym z ostatnich podjazdów spadł mi łańcuch, więc było jeszcze trochę stresu ale ostatecznie udało się dojechać na pozycji wicelidera.

Jest to moje pierwsze podium na zawodach takiej rangi, jestem bardzo szczęśliwy.

COMMENTS

DISQUS: 0