Puck Pieterse najlepszą Orliczką. Matylda Szczecińska 11., Milena Drelak 26. | Mistrzostwa Europy MTB XCO, Anadia, Portugalia

HomeSportWyniki

Puck Pieterse najlepszą Orliczką. Matylda Szczecińska 11., Milena Drelak 26. | Mistrzostwa Europy MTB XCO, Anadia, Portugalia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na niedzielę zaplanowane były dwa ostatnie wyścigi tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, które są pierwszą częścią trzytygodniowego maratonu rozgrywanego w Portugalii dla kategorii młodzieżowych na rowerach górskim, szosowym i torowym. Niewątpliwie z naszej, polskiej perspektywy to już jest niezapomniana impreza, która dzięki fantastycznej jeździe Natalii Grzegorzewskiej w wyścigu Juniorek i brązowemu medalowi zapisała się już na kartach co najmniej europejskiego kolarstwa.


Dla Orliczek zaplanowano rozbiegówkę oraz sześć pełnych okrążeń. Po samej rozbiegówce na prowadzeniu była Gaia Tormena, a tuż za jej plecami Fem van Empel, Puck Pieterse, Giada Specia i Sofie Pedersen.

Matylda Szczecińska ze stratą 3 sekund jechała na 12. miejscu, a Milena Drelak na 34. ze stratą 14 sekund.

Po pierwszym okrążeniu już wiadomo było, że faworytka nie zawodzi. Puck Pieterse wjeżdża już z przewagą 9 sekund. Za nią trójka – Sofie Pedersen, Giada Specia i Fem van Empel. Dalej samotnie Noele Buri i Ronja Blochinger.

W ścisłej czołówce jedzie przez chwilę Matylda Szczecińska, ale problemy z manetką utrudniają jej zmianę biegów, niektóre elementy trasy musi biec i niestety spada na 14. miejsce i traci już jedną minutę.

Milena Drelak na 25. miejscu ze stratą półtorej minuty.

Po kolejnym okrążeniu Puck Pieterse umacnia swoją przewagę na pierwszym miejscu do ponad 40 sekund. Za nią cały czas jedzie trójka Giada Specia, Sofia Pedersen i Fen van Empel.

Matylda awansuje na 12. miejsce, ale traci już prawie 2 minuty. Milena Drelak na 21. ze stratą 3 minut.

Czwarte okrążenie przynosi przetasowanie w czołówce. Na prowadzeniu cały czas Puck Pieterse, ale tempa goniącej trójki nie wytrzymuje Sofie Pedersen, która spada na 4. miejsce i traci kolejne sekundy. Giada Specia i Fem van Empel cały czas razem ze stratą niespełna 40 sekund do Pieterse.

Matylda Szczecińska oczko wyżej, na 11. miejscu ze stratą 2:30, a Milena Drelak trochę słabnie spadając na 27. miejsce.

Po piątym okrążeniu mamy już jazdę indywidualną w czołówce – Puck Pieterse prowadzi z przewagą 37 sekund nad Fem van Empel. Kilkanaście sekund dalej Giada Specia. Sofie Pedersen już praktycznie bez szans na podium, traci ponad minutę.

Matylda kolejne oczko wyżej – jedzie na 10. miejscu tracąc już 3:28, ale jedzie w kilkuosobowej grupce. 9. miejsce jest w zasięgu. Do ósmego prawie minuta. Milena Drelak na 26.

Przedostatnie okrążenie nie przynosi większych zmian z przodu. Matyldzie udaje się awansować na 9. miejsce. Milena Drelak spada na 28. lokatę.

Ostatnie okrążenie to umocnienie liderek na wypracowanych pozycjach. Puck Pieterse wjeżdża na metę z przewagą prawie minuty na rodaczką, Fem van Empel. Obie doskonale sobie radzą zarówno w kolarstwie górskim, jak i przełajowym. Na trzecim miejscu Giada Specia, która traci półtorej minuty.

Matylda Szczecińska ostatecznie na 11. miejscu ze stratą 5:03, a Milena Drelak na 26. miejscu ze stratą 9:43.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0