Natalia Grzegorzewska brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy MTB 2022 | Anadia, Portugaliafot. Kamil Dziedzic

HomeSportWyniki

Natalia Grzegorzewska brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy MTB 2022 | Anadia, Portugalia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Na najwyższym podium w kategorii Juniorskiej w Mistrzostwach Europy w 2001 roku stanęła Maja Włoszczowska. W 2005 roku ten sukces powtarza Marlena Pyrgies. 17 lat musieliśmy czekać na polską zawodniczkę, którą stać było na podium Mistrzostw Europy. Natalia Grzegorzewska zdobywa brązowy medal Mistrzostw Europy w cross country czyli olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego!


A było to tak…

Rozbiegówka oraz pięć pełnych okrążeń to wyzwanie z którym przyszło się zmierzyć zawodniczkom kategorii Juniorka w portugalskiej Anadii.

Od startu bardzo mocno ruszyła Natalia Grzegorzewska, która w tym sezonie ma na koncie już podia wyścigów UCI Junior Series oraz kilka wygranych na wyścigach niższej rangi. Dzięki temu jak równy z równym startuje z pierwszej linii i nadaje tempo!

Szybko formuje się 4-5 osobowa grupka prowadząca w której jadą dwie Szwajcarki – Monique Halter i Lea Huber, Natalia Grzegorzewska i Włoszka Valentina Corvi. Do grupy próbuje dojechać Niemka Antonia Weeger, ale bezskutecznie.

Po dwóch okrążeniach grupa się rwie – Szwajcarki odjeżdżają, a Natalia zostaje z Włoszką, z którą przez kolejne okrążenia się tasują. Na dwa okrążenia do końca Polka i Włoszka wjeżdżają razem, ale na technicznych elementach Natalia wykorzystuje swoje skilla i buduje przewagę nad Corvi, która na przedostatnim okrążeniu wynosi 13 sekund. Do drugiego miejsca i srebrnego medalu brakuje 17 sekund…

Wygrywa Monique Halter. Ze stratą 53 sekund na drugim miejscu melduje się także Szwajcaria Lea Huber.

Natalia Grzegorzewska zajmuje trzecie miejsce notując 1:14 straty. To jest historyczny sukces! Brawo!!!

Rozmowa z Natalią nagrana zaraz po dekoracji dostępna jest na grupie kolarskiej #mtbxcpl.

Kinga Żur sklasyfikowana zostaje na 33. miejscu. W wyścigu wystartowało 50 zawodniczek, z czego aż 12 nie ukończyło rywalizacji.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 2