Holendrzy najlepszą sztafetą | Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugaliafot. UEC

HomeSportWyniki

Holendrzy najlepszą sztafetą | Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugalia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Piątek w portugalskiej Anadii stał przede wszystkim pod znakiem rywalizacji narodowych sztafet drużynowych. Każda z nich złożona z sześciu zawodników, a czas rywalizacji nie przekroczył 70 minut. Takie pewnie będą czasy wyścigów juniorskich w sobotę. Orlicy zapewne pojadą okrążenie dłużej.


Od samego początku tempo nadawali Holendrzy, którzy zdominowali rywalizację. Z niewielką stratą jechały drużyny Austriacy, Niemcy czy Brytyjczycy. Na trzeciej zmianie u Holendrów pojechała Fem van Empel, która wykręciła bardzo mocny czas, dający już wyraźną przewagę całej drużynie. Na przedostatniej zmianie mocni poprawiła Puck Pieterse, a ostatnia należała do Davida Haverdingsa, który wykręcił jeden z lepszych czasów spośród wszystkich uczestników.

Drudzy na mecie wjeżdżają Włosi, którzy tracą 50 sekund, a trzeci są Niemcy ze stratą jednej minuty i 39 sekund.

Jedni z faworytów – Szwajcarzy – nie ukończyli wyścigu, wszystko przez defekt zawodnika z pierwszej zmiany.

Polska, mimo szerokiego, ośmioosobowego składu, nie wystawiła swojej sztafety. I to mimo, że z powodzeniem nasi orlicy – Piotr Kryński i Milena Drelak, rywalizowali z elitą dzień wcześniej w wyścigach short track (XCC).

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0