Zapowiedź Górale na Start UCI C2 | Pucharu Polski MTB XCO, Wałbrzych

HomeSport

Zapowiedź Górale na Start UCI C2 | Pucharu Polski MTB XCO, Wałbrzych

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig Górale na Start UCI C2 organizowany przez KKW Wałbrzych to stały punkt w programie Pucharu Polski w kolarstwie górskim od wielu lat. Jedna z najtrudniejszych tras XCO w Polsce jednocześnie należy do jednej z najbardziej ulubionych i cenionych przez zawodników. Nie licząc zawodników, którzy w tym samym czasie startują na Mistrzostwach Europy w maratonie MTB, to w zasadzie jeśli chodzi o krajową stawkę na starcie nie zabraknie nikogo.


Trasa wyścigu od wielu lat mieści się w Parku Sobieskiego w zasadzie w samym centrum miasta. To dość niespotykana sytuacja, kiedy kolarstwo górskie jest dopuszczone nie tylko do obszaru parkowego, ale także do centrum miasta. W dużej mierze na pewno to zasługa samego klubu, który od wielu lat wpisany jest w charakter miasta i regionu organizując także zawody w Boguszowie Gorcach, gdzie drugi rok z rzędu odbędą się w tym roku Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.

Listy startowe wyścigu w Wałbrzychu obejmują blisko 400 nazwisk. Zabraknie wspomnianych wyżej kilku osób, które startują dziś w ME XCM – m.in. Krzysztofa Łukasika, Karola Ostaszewskiego, Pawła Bernasa i Michała Paluty. Wśród Elity kobiet mamy chyba komplet zawodniczek, co tylko powinno podnieść atrakcyjność samej rywalizacji.

Wszystkie listy startowe dostępne na stronie datasport.pl – Górale na Start UCI C2 / Górale na Start Amatorzy

Program zawodów:

  • 8:45 – Masters / Amator
  • 10:30 – Junior Młodszy
  • 11:45 – Elita Kobiet / Juniorka / Juniorka Młodsza
  • 13:30 – Elita Mężczyzn / Junior
  • 15:30 – Młodzik / Młodziczka
  • 16:30 – Żak / Żakini

Wyniki na żywo – link

Relacja na żywo na fanpage portalu kolarskiego #mtbxcpl od godziny 10:20.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0