Alicja Matuła i Jakub Półchłopek najszybsi w kategorii Junior Młodszy | Puchar Polski MTB XCO, Górale na Start, Wałbrzych

HomeSportWyniki

Alicja Matuła i Jakub Półchłopek najszybsi w kategorii Junior Młodszy | Puchar Polski MTB XCO, Górale na Start, Wałbrzych

O ile wyścig Juniorów Młodszych należy w zasadzie zawsze do tych najliczniejszych, o tyle rywalizacja Juniorek Młodszych odbywa się zawsze w cieniu starszych kategorii kobiecych – Elity oraz Juniorki. Najkrótszy z trzech wyścigów, nierzadko nawet finiszujące zawodniczki są pomijane przez komentującego zawody na miejscu. Dziś w obu wyścigach zawodniczki i zawodnicy zafundowali nam super emocje. Tym bardziej, że wyścig w Wałbrzychu był ostatnią eliminacją do Finału Olimpiady Młodzieży, czyli wyścigu w którym stawką jest tytuł i koszulka Mistrza Polski.


Pierwszym chronologicznie wyścigiem była rywalizacja Juniora Młodszego, która rozpoczęła się o 10:30. Na trasę ruszyło dokładnie 60 zawodników. W stawce byli co prawda zawodnicy z Czech czy Litwy, ale nie odegrali oni istotnej roli w rozstrzygnięciu wyścigu. Nie pierwszy raz w tym sezonie wyścig przebiegł pod dyktando Jakuba Półchłopka, który bardzo szybko wyszedł na prowadzenie i jadąc równy wyścig konsekwentnie powiększał przewagę nad rywalami. Ze stratą ponad minuty drugi na mecie melduje się Tadeusz Bluszcz.

Walka o trzecie miejsce wydaje się rozstrzygnięta na korzyść Kacpra Doppke, ale świetny start zalicza wracający po problemach zdrowotnych i miesięcznej przerwie Maciej Jarosławski, który na ostatniej rundzie wychodzi na trzecie miejsce, które utrzymuje już do końca.

Pełne wyniki

W rywalizacji Juniorek Młodszych po raz kolejny mamy może nie dominację, ale pewną i równą jazdę Alicji Matuły, która wypracowaną przewagę kilkunastu sekund powiększa do kilkudziesięciu i dowozi ją do mety. Tuż za jej plecami przez cały wyścig Hania Mazurkiewicz.

Sporo dzieje się w walce o trzecie miejsce, gdzie w grze są Natalia Dobrzyńska, Kamila Klaus oraz Anna Banasiak. Ostatecznie ze stratą dwóch minut do Mazurkiewicz na metę jako trzecia wjeżdża Kamila Klaus.

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0